F1.sk F1.sk

Verstappen nechce po Hubertovej nehode unáhlené zmeny
zdroj: TASR

Verstappen nechce po Hubertovej nehode unáhlené zmeny

Tragické udalosti z minulotýždňovej Veľkej ceny Belgicka započali vo svete motoršportu ďalšie diskusie na tému bezpečnosti. To sa týka aj bezpečnosti okruhov ako takých.

Akú úlohu vo fatálnej nehode zohrala zákruta Raidillon? Sir Jackie Stewart, ktorý rozhodne nebol jediný s týmto názorom, si myslí, že veľký podiel na nehode zohrala asfaltová výbehová zóna na vrchole tejto zákruty. Podľa názoru trojnásobného šampióna takéto prvky pilotov takpovediac „oslobodzujú“. Jazdci si vďaka nim môžu vyjsť mimo trate a v pokoji držať nohu na plyne, než aby brzdili.

Max Verstappen
sa k otázke bezpečnosti okruhov vyjadril pred Veľkou cenou Talianska a vyzýva na opatrnosť a zdržanlivosť. Žiadne podstatné úpravy tratí a okruhov rozhodne nie sú na mieste.

„V kalendári je množstvo okruhov, kde sa môže prihodiť niečo naozaj zlé. Takže by sme toho museli začať meniť skutočne veľa,“ povedal Verstappen. „Keď sa stane nejaká smrteľná nehoda, je ľahké začať hovoriť zmeňte toto alebo tamto. Myslím, že to bola trochu zvláštna a nešťastná nehoda.“

„V kalendári je množstvo nebezpečných zákrut a bohužiaľ, toto je súčasť Formuly 1 i motoršportu ako takého.“

„Čo sa stalo je veľmi nešťastné. Je to rovnaké, ako keď sa niekto roztočí na trati a niekto ďalší doňho vrazí. Nešťastná nehoda sa môže stať naozaj stále. Ak mi chcete povedať, že teraz musíme začať meniť okruhy, tak s tým nesúhlasím,“ hovorí Verstappen.

„Iste je veľmi smutné, čo sa stalo. Spa bolo v okolí Eau Rouge vždy trochu nebezpečné, tá zákruta je tak trochu slepá. Ale prečo potom pretekáme aj v Monaku? Z môjho pohľadu je to tiež veľmi nebezpečná trať,“ povedal Max.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk