F1.sk F1.sk

Sainzov motor je napokon v poriadku, Norrisa čaká prepad na rošte
zdroj: TASR/AP

Sainzov motor je napokon v poriadku, Norrisa čaká prepad na rošte

V priebehu Veľkej ceny Belgicka mali obaja pretekári McLarenu motorové problémy. Carlos Sainz vypadol krátko po štarte, Lando Norris zasa krátko pred cieľom. Ako ukázal neskôr menovaný pilot, výkon auta mu mohol vyniesť desať bodov, takže to bola škoda.

"Vieme, v čom bol náš problém," priznal Sainz. "Dobrá správa je tá, že motor žije. Zajtra ho v tréningoch budem môcť nasadiť a uvidíme, ako to pôjde."

V sobotu však už Španiel dostane najnovšiu C-špecifikáciu, ktorú prvýkrát nasadil už v piatok v Belgicku. Práve kvôli tomu bol na štarte tamojších pretekov potrestaný. Následne sa od soboty vrátil k staršiemu motoru a prišiel problém.

U Norrisa je vraj situácia horšia a jeho B-špecifikáciu, ktorá mu v Belgicku zlyhala, v Monze nevyužije. V piatok tak dostane najstarší motor zo začiatku sezóny a v sobotu C-špecifikáciu, kvôli ktorej ho čaká trest.

Verí Angličan tomu, že sa niečo podobné už nezopakuje? "Neviem, či v tomto smere môžem niečomu veriť," odpovedal. "Rád by som to povedal, ale nie je to moje oddelenie... Našli problém a pre tento víkend ho napravili. Táto vec sa ešte neudiala."

"Pracujú na všetkom. Tak náš tím, ako aj Renault. Chcel by som povedať, že sa to už nestane a nebudeme mať žiadne problémy, ale garantovať to neviem," dodal Lando Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk