F1.sk F1.sk

Lando Norris v Monze so špeciálnou helmou inšpirovanou Valentinom Rossim
zdroj: TASR/AP

Lando Norris v Monze so špeciálnou helmou inšpirovanou Valentinom Rossim

Tento víkend na Veľkej cene Talianska uvidíme pilota McLarenu Landa Norrisa v špeciálnej helme, inšpirovanej jeho idolom, jazdcom MotoGP Valentinom Rossim.

Mladý Brit týmto chce vzdať hold sedemnásobnému šampiónovi. Dominantou prilby je samozrejme tvar slnka, ktorý je rozpoznávacím znakom muža s prezývkou „The Doctor“. Landov outfit doplnia špeciálne topánky Alpinestars.

„Vždy som zbožňoval, keď som si svoju výbavu mohol robiť podľa seba. V časoch motokár som používal rozličné helmy, kombinézy, topánky, nálepky a podobne. Keď však prídete do takýchto súťaží, ste oveľa viac limitovaní. Ale aj teraz, ak môžem, chcem mať špeciálne prilby alebo topánky alebo čokoľvek,“ povedal Lando Norris.

„Bavil som sa s Valentinom celkom nedávno a pokúsil som sa toto uskutočniť. Samozrejme som sa ho musel najprv opýtať, či môžem,“ povedal Norris.

„Bola to príležitosť urobiť tieto preteky ešte o čosi výnimočnejšie a pamätnejšie. Chcel som mať s Valentinom väčšie puto, je to človek, ku ktorému som vždy vzhliadal a je to môj hrdina. Toto je preňho to najlepšie možné venovanie,“ ospevuje svoj detský vzor Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk