F1.sk F1.sk

Kvjat sa čuduje ospevovaniu Albona: Veď za mnou trčal 36 kôl
zdroj: TASR

Kvjat sa čuduje ospevovaniu Albona: Veď za mnou trčal 36 kôl

Po Veľkej cene Belgicka sme počuli chválospevy na adresu nováčika v Red Bulle Alexa Albona. Ten musel kvôli výmene pohonnej jednotky štartovať zo sedemnásteho miesta, aby napokon skončil piaty. Na viac vzhľadom na silu Ferrari a Mercedesu nemal, takže dosiahol maximum.

Vychválil ho aj Helmut Marko, ale bolo to skutočne tak? "Ja neviem, prečo to všetci označujete za taký dobrý štart," začudoval sa Daniil Kvjat, ktorý bol donedávna kolegom Albona v Toro Rosso. "Trčal za mnou celých 36 kôl, a to mal auto Red Bullu. A štartoval spredo mňa, takže ja neviem. Možno mu to v budúcnosti pôjde lepšie."

Rus ďalej priznal, že inak by sa o Albonovo počínanie ani tak nestaral, ale tentoraz musel: väčšinou totiž bojovali spolu. "Musel som, pretože sme v Spa bojovali počas celých pretekov. Ak by ostal v Toro Rosso, tak by to pre neho boli fakt úžasné preteky, ale sedel v Red Bulle."

Mal to teda zvládnuť lepšie? "To neviem. Len komentujem to, čo som videl. Možno dosiahol maximum, na aké toto auto v daný deň malo, ale vzhľadom na to, že sme bojovali a počas väčšiny pretekov som auto Red Bullu dokázal udržať za sebou..." dodal Daniil Kvjat, ktorý teda celej tejto chvále príliš nerozumie.

Albon sa obhajoval tým, že išiel opačnou stratégiou ako väčšina ostatných pretekárov. Na štarte mal mediumky a potom prezul na softy. Kvjat to však spravil rovnako.

"Prebehlo to dobre," uviedol Angličan. "Prvý stint bol dosť náročný a s mediumkami som sa fakt trápil. Už som sa aj obával, pretože som nikoho nepredbiehal. Avšak okamžite, ako sme obuli softy, to už bolo dobré. Ale pochopiteľne som mal pod sebou počas víkendu dobré auto."

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk