F1.sk F1.sk

Magnussen: Úplné riešenie našich problémov príde v roku 2020
zdroj: TASR

Magnussen: Úplné riešenie našich problémov príde v roku 2020

Dánsky pilot v službách tímu Haas, Kevin Magnussen tvrdí, že riešenie problémov s pneumatikami je stále v nedohľadne. Americké zoskupenie sa v chápaní svojich problémov zlepšuje, ide to však len krôčik po krôčiku.

Kvalifikácie sú v podaní Haasu veľmi dobré. Spomeňte si na Rakúsko, kde sa Kevin Magnussen umiestnil na piatom mieste. Potom ale prišli preteky a všetko sa začalo rúcať. Podobné to bolo aj naposledy v Belgicku. Po solídnej kvalifikácii a zmätku v prvej zákrute sa čierno-zlaté monoposty dostali v úvode na šiestu a siedmu pozíciu. Výsledok? Dvanáste a trináste miesto v cieli.

„Ďalšie z tých pretekov, keď sa nám podarilo slušne kvalifikovať, no v pretekoch sme prepadli,“ povedal Magnussen novinárom v Monze. „Druhý stint bol dobrý, všetko sme stratili v tom prvom. Na zmesi C3 sme nemali žiadne tempo, zato na zmesi C2 to bolo veľmi dobré. Ťažko to vysvetliť. Ak auto funguje, tak ide veľmi dobre. Veríme, že bude fungovať aj tento víkend.“

Aby Haas dokázal lepšie pochopiť svoje problémy, nasadzoval v Británii, Nemecku i Maďarsku dve odlišné špecifikácie monopostov. K tomuto kroku sa možno znovu odhodlá na tratiach s väčšou potrebou prítlaku. Pomohlo to tímu lepšie pochopiť problémy?

„Naše chápanie problému je stále lepšie a lepšie. Nedá sa to však rýchlo opraviť. Nápravu uvidíme, dúfajme, v roku 2020 s novým autom. Tento rok sa pokúsime urobiť všetko, aby sme náš problém kontrolovali a získali viac bodov. Nie je to však ľahké,“ povedal Magnussen.

„Je tam množstvo faktorov, kvôli ktorým nedokážeme prinútiť pneumatiky pracovať. Nie sú to žiadne skvelé gumy, ale ostatní ich dokážu prinútiť fungovať. Príde moment, kedy to plne napravíme aj my, ale teraz ešte nie,“ povedal Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk