F1.sk F1.sk

Steiner sa ohľadom jazdeckej otázky neponáhľa, Grosjean vraj nemá nič stratené
zdroj: Haas

Steiner sa ohľadom jazdeckej otázky neponáhľa, Grosjean vraj nemá nič stratené

Tím Haas naďalej nerozlúskol jazdeckú otázku týkajúcu sa roku 2020. Vyzerá to tak, že v tejto stajni vyzrel čas na zmenu a nebude pokračovať s dvojicou Romain Grosjean/Kevin Magnussen. Jedného z týchto chlapcov by mohol nahradiť napríklad Nico Hülkenberg, ktorý prišiel o miesto v Renaulte.

"Neprepadáme zúfalosti, nie je to nevyhnutne naliehavé," skonštatoval šéf tohto zoskupenia Günther Steiner na štvrtkovom stretnutí s novinármi v Monze. "Trh sa počas tohto roku veľmi nehýbal a neboli sme svedkami mnohých veľkých prestupov. Je ťažké rozhodnúť sa, čo bude lepšie a preto to trvá o niečo dlhšie."

"Romaina poznáme ozaj dobre, ale vidím aj to, čo už odviedol Hülkenberg. Všetko je to však napokon o tom, čo sa lepšie hodí do veľkej schémy vecí týkajúcej sa napredovania tohto tímu," pokračoval Talian, podľa ktorého to už odteraz nebude o výsledkoch, ale skôr o vízii týkajúcej sa budúcnosti.

Nuž a keďže hovoril len o Grosjeanovi, Magnussen má svoje miesto podľa všetkého isté. "Romaina nebudeme hodnotiť preteky čo preteky. Rozhodne potrebuje dosiahnuť dobrý výsledok a sám vie, čo pomôže a čo nám naopak nepomôže."

"Skôr je to o to, akým smerom sa s tímom chceme v budúcnosti uberať," hovoril ďalej Steiner. "Romaina poznáme a poznáme jeho silné stránky. Ak má jeden zlý víkend, tak to neznamená, že ďalší nebude fantastický."

"Ak by existovalo jasné smerovanie, tak by bolo jednoduchšie rozhodnúť sa a spravili by sme tak okamžite. Nie sme si však istí tým, čo je najlepšie. Chceme spraviť najlepšie rozhodnutie pre tím. To, čo máme teraz, nie je zlé, ale nevieme to zlepšiť? A aké veľké je riziko, že ak sa pokúsime zlepšiť to, neuberieme sa zlým smerom?" dodal Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk