F1.sk F1.sk

Honda sa novou špecifikáciou snažila aj o zlepšenie kvalifikačného módu
zdroj: Red Bull Racing

Honda sa novou špecifikáciou snažila aj o zlepšenie kvalifikačného módu

Tradičný úkaz. V sobotu popoludní v druhej časti kvalifikácie tímy „otočia gombíkmi“ a prepnú motory do omnoho výkonnejších módov. Honda v tomto smere zatiaľ zaostávala, no v Japonsku robia všetko, aby sa na svojich súperov dotiahli aj v tomto smere.

V Belgicku došlo napokon len k čiastočnému nasadeniu novej, štvrtej špecifikácie pohonnej jednotky Honda. V útrobách svojho monopostu ho mal od soboty iba Daniil Kvjat. Honde to však stačilo, nové motory prešli ostrou skúškou a fungovali tak, ako mali.

„Náš motor štvrtej špecifikácie pracoval správne, údaje z dát sú také, aké sme očakávali,“ povedal pre Autosport šéfmanažér Hondy Tojoharu Tanabe. „V tejto chvíli sme spokojní, zanalyzujeme ich a pokúsime sa pohonnú jednotku optimálne skalibrovať, aby sme našu výkonnosť pred Monzou čo najviac zlepšili.“

Honda oproti svojim súperom zaostávala najmä z hľadiska rozličných agresívnych módov. Japonská automobilka skrátka nedokázala dodať v kvalifikácii dostatočné množstvo výkonu navyše. Tanabe potvrdil, že cieľom novej špecifikácie bolo najmä odstránenie tejto slabiny a nasadenie výkonnejšieho kvalifikačného módu.

„Verím v to. Ale naši súperi taktiež nasadili nové motory. Nikto na nás nečaká,“ povedal Tanabe. „Verím, že sa rozostup zníži, ale realita je taká, že v Spa sme mali v kvalifikácii veľkú stratu na Ferrari a Mercedes. Dúfam, že sa zníži, ale nie je to ľahké.“

Na druhú stranu, boss Red Bullu Christian Horner neskrýva nadšenie. Podľa neho boli dáta z Belgicka veľmi povzbudivé a tím dostal presne to, čo od Hondy chcel. Tento víkend sa však do protiútoku vrhne aj Ferrari s novou špecifikáciou pohonnej jednotky.

„Ich rýchlosť na rovinách je neskutočná, najmä v sobotu,“ povedal Horner. „Stali sa meradlom, ktorému sa chce každý vyrovnať. Zdá sa však, že skupina za nimi sa postupne vyrovnáva, medzi Mercedesom, Renaultom a Hondou.“

Na záver pripomíname, že pilot Toro Rosso Pierre Gasly a pilot Red Bullu Max Verstappen dostanú v Taliansku penalizácie za nasadenie novej špecifikácie pohonnej jednotky.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk