F1.sk F1.sk

Ricciardo: Z hľadiska techniky je Nico podobný Maxovi
zdroj: Renault Sport

Ricciardo: Z hľadiska techniky je Nico podobný Maxovi

Daniel Ricciardo dostane v budúcej sezóne v Renaulte nového tímového kolegu. Bude ním Esteban Ocon. Nico Hülkenberg sa tak ocitol na jazdeckom trhu, kde je momentálne najžiadanejším artiklom.

Z pohľadu výkonnosti je to v tejto sezóne medzi pilotmi Renaultu vyrovnané. Kvalifikačné tempo je síce pomerne jasne na strane Ricciarda, ktorý vedie 9:4, no v tom pretekovom to až tak jednoznačne nevyzerá. Navyše, najdôležitejšie sú body a v tomto smere vedie Austrálčan len o jeden bod. Bol teda Daniel prekvapený odchodom dlhoročnej tváre tímu Renault?

„Áno prekvapilo ma to. Až do minulého týždňa neboli žiadne náznaky, že by mal odísť,“ povedal Ricciardo pre Autosport. „Teraz si nie som istý, aké má ďalšie plány. Ak chce pokračovať vo Formule 1, verím, že si niečo nájde.“

„Je to skúsený pilot s uvoľneným prístupom a pracovať s ním nebolo nijak namáhavé,“ povedal Ricciardo, ktorý dodal, že sa toho od Nica môže do konca sezóny ešte veľa naučiť.

Hülkenberg je pilot, ktorý odjazdil najviac veľkých cien bez zisku pódia. Vo svojich začiatkoch mal povesť veľkého talentu, nikdy sa však nedostal do elitného tímu. Najväčšími úspechmi tak zostávajú siedme miesto v celkovom hodnotení z minulej sezóny a víťazstvo na 24 hodín LeMans v roku 2015.

„Je to špičkový pilot. Ako junior vyhral všetko, čo sa dalo, ale nikdy nemal v rukách elitné auto,“ povedal Ricciardo. „V tejto sezóne predvádzal veľmi dobré výkony. Ak ma porazí, bude to niečo ako: ,No, toto je jazdec schopný vyhrať veľkú cenu‘.“

„Zo začiatku sezóny to pre mňa bolo o učení. Nebol som teda prekvapený, že bol taký rýchly. Hovoril som si: ,Ach no, mám tu nejakú prácu‘,“ hovorí Ricciardo so svojou typickou gráciou.

„Takže áno, Nico je rýchly. Z hľadiska jeho techniky vidím v niektorých oblastiach podobnosť medzi ním a Maxom Verstappenom,“ povedal Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk