F1.sk F1.sk

Od roku 2021 možno aj s displejmi na karosérii a ráfikoch kolies
zdroj: Pirelli Motorsport

Od roku 2021 možno aj s displejmi na karosérii a ráfikoch kolies

Zobrazovanie aktuálnej pozície alebo iných informácii priamo na aute F1? Od roku 2021 možné, hovorí sa o umiestnení zobrazovacích panelov na ráfiky osemnásťpalcových kolies i priamo na karosériu monopostov.

Podľa RaceFans sa od roku 2021 hovorí o umiestnení dvoch displejov priamo na karosériu áut, na každej strane po jednom. Takisto majú byť monoposty vybavené štyrmi rotujúcimi LED displejmi umiestnenými na ráfiky kolies.

Ich účelom bude zobrazovať fanúšikom rozličné informácie, najmä pozíciu na trati, ale aj počet absolvovaných pit stopov a podobne. Takýto nápad by mal poslúžiť najmä fanúšikom na tribúnach, ktorí nie vždy získavajú dokonalý prehľad o dianí na trati.

Niečo podobné nie je vo svete motoršportu novinkou, no k masovému nasadeniu podobného nápadu zatiaľ nedošlo. V roku 2014 testoval tím Force India „informačné krídlo“, ktoré bolo primontované k onboard kamere a zobrazovalo aktuálnu pozíciu na trati. Svetielka na kolesách monopostov testovali v americkej sérii IndyCar, podobne tak zobrazovacie panely na karosérii áut, k ich masovému nasadeniu však nedošlo.

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk