F1.sk F1.sk

Mohol by zraneného Landa Norrisa nahradiť aj Fernando Alonso?
zdroj: McLaren Indy

Mohol by zraneného Landa Norrisa nahradiť aj Fernando Alonso?

Pilot tímu Alfa Romeo Kimi Räikkönen pricestoval do belgického Spa so zranením. Jeho víkend sa ocitol v ohrození a šéfovia tímu povolali Marcusa Ericssona, ktorý bol pripravený nastúpiť do kokpitu a pretekať v prípade, že by Kimi nemohol.

Zranenie si však do Spa priniesol aj pilot McLarenu Lando Norris. Nebolo to ale nič vážne, ortéza na jeho nohe mala len preventívny charakter a mladý Brit len pokrútil hlavou nad tým, ako to médiá nafúkli. Tím z Wokingu má pre takéto prípady k dispozícii Sergeja Sirotkina. Bývalý pilot Williamsu je testovacím a rezervným pilotom hneď dvoch tímov, McLarenu a Renaultu.

Silné kontakty na McLaren i zmluvu s ním však stále má aj Fernando Alonso, ktorý sa ale podľa niektorých zdrojov so svojim bývalým zamestnávateľom rozkmotril. Dôvodom bolo neúspešné účinkovanie v Indy 500, kde tento tím totálne vybuchol. „El Nano“ sa teraz naplno venuje prípravám na rely Dakar.

„S Landom nám bolo jasné, že je v poriadku a pretekať bude,“ povedal šéf McLarenu Andreas Seidl. „V zálohe máme Sergeja Sirotkina.“

„Ak by sme to vedeli skôr, nastala by iná situácia. Mohli by sme sa poobzerať po alternatívach. O tom by sme ale diskutovali až v momente, keď by taká situácia nastala. Našim rezervným pilotom je Sergej, takže sme pripravení na všetko. Absolvoval prípravu aj na našom simulátore,“ povedal Seidl.

Mohol by však alternatívu predstavovať aj Alonso? Nemecký boss McLarenu zdá sa na neodbytné otázky nemá odpoveď. „Neviem presne, čo má v zmluve. Stále je však súčasťou McLarenu.“

„Som si istý, že Zak Brown je s ním stále v kontakte aj ohľadne ďalších aktivít. Príde nás navštíviť ako ambasádor,“ povedal Seidl.

Alonsa v Taliansku uvidíme v garáži McLarenu. Zak Brown s ním má na programe aj diskusiu ohľadne možnej budúcnosti v sérii IndyCar, kde tím z Wokingu bude v bude v nasledujúcej sezóne účinkovať.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk