F1.sk F1.sk

Binotto: Nebolo to moje víťazstvo
zdroj: TASR/AP

Binotto: Nebolo to moje víťazstvo

Uplynulý víkend bol vo svete motoršportu nabitý emóciami. Po tragickej zrážke v F2 prišiel v sobotu o život mladý, len 22-ročný, Antoine Hubert. Na druhej strane v nedeľu si v F1 po dlhých mesiacoch čakania vybojovalo víťazstvo Ferrari, keď ako prvý prišiel do cieľa Charles Leclerc.

Mattia Binotto si však nemyslí, že je to jeho prvé víťazstvo ako šéfa Ferrari, pretože podľa neho sa o výhru pričinil Leclerc a zvyšok tímu. Rodák z Monaka sa tešil zo svojho premiérového víťazstva v F1 po tom, čo mu len tesne ušlo prvenstvo v Bahrajne a v Rakúsku. 

Binotto bol menovaný za riaditeľa začiatkom roka 2019 a spolu s ním prišlo do tímu viacero nových tvárí. Žiaľ, Ferrari nedokázalo postaviť auto, ktoré by vyhovovalo obom jazdcom, a tak sa nemohlo tešiť z víťazstiev ani na okruhoch, kde sa to od nich očakávalo. 

Na otázku od Motorsportu, či bol šťastný, alebo sa mu uľavilo po jeho prvom víťazstve, Binotto odpovedal: „Úprimne, nemyslím si, že je to moje víťazstvo. Teším sa z Charlesa, je to on, kto si zaslúži pochvalu a potlesk.“ Dodal, že počas nedeľných pretekov ukázali bojovnosť celého tímu. 

Leclerc štartoval na okruhu v Spa na prvom mieste, ale počas pretekov ho vďaka skoršej zastávke preskočil jeho tímový kolega Sebastian Vettel. Ferrari napokon pristúpilo k tímovej réžii a nemeckému jazdcovi prikázali, aby pustil svojho mladšieho kolegu pred seba. 

„Počul som, že mi môj inžinier hlásil, ako sa znižuje rozostup medzi mnou a Lewisom Hamiltonom. Snažil som sa sústrediť na svoju prácu, pretože sme mali nejaké problémy s pneumatikami. Hamilton bol veľmi blízko a ak by sme jazdili ešte jedno kolo, myslím, že by som ho za sebou neudržal,“ uzavrel Leclerc, ktorý svoje premiérové víťazstvo poslal Antoniovi do neba.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk