F1.sk F1.sk

Binotto o Giovinazziho poruche: Na analýzu máme len pár dní
zdroj: TASR/AP

Binotto o Giovinazziho poruche: Na analýzu máme len pár dní

Ferrari poskytlo dvom svojim zákazníckym tímom tretiu špecifikáciu pohonnej jednotky. Nasadenie na vlastné autá Scuderia odložila na domáci víkend v Monze. Od Haasu a Alfy Romeo teraz dostane dôležitú spätnú väzbu.

Veľká cena Belgicka ako kat motorov. V piatok a sobotu prišiel o dve pohonné jednotky Mercedes, poruchu dostali Sergio Pérez a Robert Kubica. V druhej časti sobotňajšej kvalifikácie nasledoval Antonio Giovinazzi, ktorému vypovedal službu motor Ferrari. Red Bull bol nútený pre problémy nasadiť svojim pilotom staršiu druhú špecifikáciu pohonnej jednotky Honda. A napokon v nedeľu mali poruchu oba motory Renault v útrobách monopostov McLarenu.

Ani pre Ferrari to tak nie je ideálna situácia. Pohonné jednotky tretej špecifikácie nasadili v Spa oba zákaznícke tímy. Problém s Giovinazziho motorom technikov v Maranelle poriadne zamestná a Scuderiu pred domácim víkendom môže tento problém znervózniť. Dôležité je tak dôkladné vyšetrenie charakteru problému.

„Nepochybne to urobíme. Motor samozrejme máme a dôkladne zanalyzujeme, čo sa stalo,“ povedal novinárom v Belgicku šéf Ferrari Mattia Binotto. „Zlyhanie novej pohonnej jednotky spravidla indikuje, že je niečo zle. Budeme ho musieť rozobrať a pokúsiť sa porozumieť tomu, čo sa stalo.“

„Máme na to len pár dní, takže áno, predstavuje to pre nás problém,“ uzavrel Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk