F1.sk F1.sk

Schmidt: Marcus bol pekne naštvaný
zdroj: Sauber

Schmidt: Marcus bol pekne naštvaný

Marcus Ericsson sa musel tento víkend pripojiť k tímu Alfa Romeo, ktorého rezervným pilotom je. Dôvodom bolo zranenie Kimiho Räikkönena. Švédsky pilot sa však do kokpitu nedostal a celý víkend sledoval len z garáže. Čo však na tom bolo to najhoršie, nemohol sa zúčastniť dôležitého podujatia v Portlande v americkej IndyCar, kde tento rok preteká.

Vzhľadom na jeho neistú budúcnosť v i nie práve skvelé postavenie v celkovom hodnotení, potrebuje Ericsson čo najviac jazdiť a získať čo najviac bodov. Takto však prišiel o jedno podujatie, čo rozhodne neposilní jeho šance na zisk sedačky v budúcej sezóne.

„Skutočne neviem, čo sa to v Alfe Romeo dialo, ale mne bolo povedané, že Räikkönen je tento víkend úplne mimo hru,“ povedal šéf Ericssonovho tímu v IndyCar Sam Schmidt, ktorého cituje Autosport. „To bol dôvod, prečo potrebovali Marcusa, ten odišiel do Belgicka, ale nedostal príležitosť.“

„Bol pekne naštvaný, pretože chcel prísť sem. A my sme boli naštvaní tiež, lebo v poslednom období jazdil veľmi dobre, takže sme boli sklamaní,“ dodal Schmidt.

„Chceli sme im poskytnúť láskavosť, o toľko nám zase až nejde – Marcus je v celkovom hodnotení sedemnásty.“

Ericsson
vyjadril svoju frustráciu aj švédskym médiám. Povolaný totiž bol kvôli „naliehavej situácii“, v skutočnosti však bolo vysoko pravdepodobné, že Kimi preteky zvládne. Začiatkom týždňa ale vraj Räikkönenov stav skutočne nasvedčoval tomu, že nebude môcť jazdiť, Marcusovi však celá situácia bola objasnená až vo štvrtok v Spa.

Ericsson v IndyCar nutne potrebuje každý bod. Zámorskú sériu čaká posledný súťažný víkend sezóny a vzhľadom na neistú budúcnosť musí Švéd zabrať. Strata dôležitého podujatia v Portlande tak Ericssona bolela.

„Bojujem o novú zmluvu pre budúcu sezónu, takže každé preteky sú príležitosťou ukázať, čo vo mne je,“ povedal Ericsson. „Určite to nie je optimálne, ale bola tu reálna možnosť, že by som tento víkend mohol pretekať. Padlo rozhodnutie, že mám pricestovať do Spa.“

„Ako som povedal, nebolo to pre mňa optimálne, ale tak to niekedy chodí,“ uzavrel Ericsson.

Švéd je naklonený zotrvaniu v IndyCar aj v budúcej sezóne, predĺženie zmluvy s tímom Sama Schmidta je však neisté, vzhľadom na novozaložené partnerstvo s McLarenom. Boss amerického tímu však potvrdil, že Ericsson je určite na zozname potenciálnych kandidátov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Magazín

Pozri viac