F1.sk F1.sk

Verstappen naznačil, že problémy so štartom súvisia s Hondou
zdroj: TASR

Verstappen naznačil, že problémy so štartom súvisia s Hondou

Max Verstappen mal v tejto sezóne až nezvykle veľa zlých štartov. To spôsobilo Holanďanovi v pretekoch množstvo problémov a rovnako tomu bolo i v Spa. Tento fakt je v dokonalom protiklade s tým, ako Max zvládal štarty v minulosti.

„V tomto roku máme problémy, aby sme pretočenie zadných pneumatík udržali stabilné. S každým motorom je to totiž odlišné, čo je vždy trochu lotéria, buď to bude v poriadku alebo nie,“ povedal Verstappen pre Ziggo Sport, na ktorý odkazuje portál verstappen.nl. „Takže už vieme, na čom potrebujeme pracovať.“

Tretí muž celkového poradia patrí k veľkým zástancom Hondy, ktorej progres, kvalitu a výkon víkend čo víkend chváli. Pripúšťa však, že práve japonský výrobca je dôvodom problémov Red Bullu na štartovacej čiare.

„Vlani sme boli z hľadiska štartov druhým najsilnejším tímom, rovnako tak rok predtým. Takže si určite myslím, že vieme, ako máme vyštartovať. Procedúra so spojkou je zakaždým rovnaká,“ povedal Verstappen. „Hovoríme tu o milimetroch. Okrem toho nevieme, ako motor zvládne náš vstup ohľadne nastavenia spojky.“

„Môžete toho vyskúšať veľa so spojkou a Honda sa tým teraz intenzívne zaoberá. Vidia veci, ktoré treba zlepšiť, chce to však svoj čas a súvisí to aj s niektorými charakteristikami motora,“ uzavrel Holanďan.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk