F1.sk F1.sk

Abiteboul: Všetci sme chceli Spa čo najskôr opustiť
zdroj: TASR

Abiteboul: Všetci sme chceli Spa čo najskôr opustiť

Renault v sobotu prišiel o člena svojej juniorky Anthoina Huberta. Mladý pretekár doplatil na nešťastnú kolíziu z podujatia F2, po ktorej v zásade nemal šancu prežiť. Juan Manuel Correa vrazil do jeho zničeného auta v rýchlosti vyše 200 km/h...

"Jeho talent bol jedinečný, neprestajne sa zlepšoval," povedal šéf Renaultu Cyril Abiteboul pre Sky Sports F1. "Nebolo to však tak, že by prišiel na scénu a prevalcoval by všetky juniorské série. V histórii sa nebudem vŕtať, ale jednoznačne napredoval. Bol na ceste nahor. Bolo to úchvatné."

"Minuloročný titul z GP3 mu dodal novú energiu a presadzoval sa svojou tvrdou prácou. Navždy bude príkladom toho, čo je možné dosiahnuť tvrdou prácou. Nemyslím si, že ak by sme sa pozerali len na čistý talent, tak by mal veľkú šancu robiť to, čo robil. Ale po stránke práce, nasadenia, odhodlania, spôsobu prepájania sa s ľuďmi, bol príkladný."

Druhé víkendové preteky F2 boli zrušené a hrozilo dokonca aj zrušenie F3. "Ohľadom F3 to bolo tesné rozhodnutie, pretože sú tam samí mladí chlapci. Veľmi mladí," skonštatoval Abiteboul. "Piloti F1 už majú určitú úroveň vyzretosti, naši pretekári sú tridsiatnici, tí sú už odolnejší."

Cyril Abiteboul v ďalšej fáze rozhovoru priznal, že aj jeho piloti Daniel Ricciardo a Nico Hülkenberg boli napriek množstvu skúseností poriadne otrasení. "Všetci sme chceli Spa čo najskôr opustiť. Nie však zabudnúť na nehodu, pretože o nej podľa mňa chceme premýšľať a nechceme ju len tak hodiť za hlavu."

"Niektoré veci by sme radi zmenili, ale už to nejde. Tak bolo aspoň potrebné ukázať ľudskosť a prístupnosť, byť blízko k rodine a priateľom, ktorí prišli do Spa. Bolo potrebné postarať sa o to, že všetci sme jednotní, čo v F1 nie je vždy jednoduché. Maličkosti z prostredia F1 sme sa pokúsili nechať tak a aspoň raz vystupovať ako skutočná rodina," dodal Cyril Abiteboul.

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk