F1.sk F1.sk

Hra na mačku a myš: Albon verzus Pérez (VIDEO)
zdroj: TASR

Hra na mačku a myš: Albon verzus Pérez (VIDEO)

Alexander Albon zažil vydarenú premiéru v novom aute. Hoci to tak sprvu nevyzeralo a dlho sa pohyboval okolo desiateho miesta, v druhej polovici pretekov fantasticky zabral. Vv poslednom kole dokázal získať hneď dve pozície, čím priviezol „domov“ desať bodov za piate miesto.

V poslednom kole Albon najprv obišiel Landa Norrisa, ktorému zlyhalo auto. Následne sa na rovinke Kemmel dostal v hodine dvanástej na zadné krídlo Sergia Péreza. Mexičan sa rozhodol zavrieť dvere, no Alex s polovicou auta na tráve súpera aj tak predstihol. Nebol to pritom Albonov jediný nádherný manéver, niekoľko kôl predtým v jedenástej zákrute pekne z vonkajšej strany obišiel Daniela Ricciarda.

„V niektorým ohľadoch je výhoda DRS až príliš veľká. Vďaka tomu môžete predbehnúť kohokoľvek pred sebou,“ povedal Albon. „V prvej zákrute bol Sergio príliš široký a ja som vedel, čo tým chcel dosiahnuť. Bola to zábava a po pretekoch sme sa tomu obaja zasmiali.“

„Teraz som na ceste ku komisárom. V prvej zákrute hráme takú DRS hru, Sergio chcel otvorené krídlo pre seba, takže sa z toho stalo niečo ako reštart po VSC. Racing Point je na rovinke veľmi rýchly, takže to bolo niečo ako ,ty prvý, nie nie ty prvý‘. A potom som ho predbehol,“ hovorí s úsmevom Albon. Rodák z Londýna tým vlastne naznačuje, že Pérezova „chyba“ v prvej zákrute bola z Mexičanovej strany taktický ťah urobený úmyselne. Alex však ostrieľanému protivníkovi na lep nesadol.

Hra na mačku a myš napokon dopadla lepšie pre Albona, ktorý výhodu DRS „urval“ pre seba, čo súboj rozhodlo. „Sergia sme dohnali celkom rýchlo. Verím, že on bude pred komisármi na lavici obžalovaných,“ povedal Albon. Teraz už vieme, že diskusia netrvala dlho. Celá udalosť bola, podľa očakávania, vyriešená ako pretekársky incident a trest nedostal nik.

Albon bol so svojou premiérou v Red Bulle spokojný. Prebojovať sa veľmi tesným stredom poľa nebolo jednoduché. Štartoval na stredne tvrdých pneumatikách, ktoré potom vymenil za mäkké, táto stratégia dokonalo zafungovala.

„Mám trochu zmiešané pocity, myslím, že som sa v prvej polovici pretekov trápil s pneumatikami. Nedokázal som ich dostať do optimálnej teploty,“ povedal Albon. „Očakával som, že predbehnem množstvo áut, ale to sa nepodarilo. Rozhodli sme sa preto zastaviť trochu skôr a s mäkkými pneumatikami som sa cítil omnoho pohodlnejšie. Zviedol som pritom niekoľko pekných súbojov.“

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk