F1.sk F1.sk

Gasly je naďalej v šoku, kamarátovej smrti nedokáže uveriť
zdroj: TASR

Gasly je naďalej v šoku, kamarátovej smrti nedokáže uveriť

Pierre Gasly patril medzi jazdcov, ktorí najhoršie zvládali sobotňajšiu tragédiu. S nebohým Anthoinom Hubertom sa poznal dlhé roky a boli blízki kamaráti. Po jeho úmrtí bol na tom vraj psychicky veľmi zle.

"Vo veku 22 či 23 rokov nie som pripravený na to, aby som prežil niečo takéto a prišiel o jedného z najlepších kamarátov," povedal Gasly po skončení Veľkej ceny Belgicka, v ktorej vybojoval dva body. "Dokonca sme spolu bývali, žili sme v jednom apartmáne, o jednu izbu sme sa delili šesť rokov."

"Spolu sme chodili do školy, od trinástich do devätnástich rokov som študoval spolu s ním. Na súkromnej škole sme mali rovnakého profesora..."

"Naďalej som šokovaný a neviem si uvedomiť, ako rýchlo sa to všetko môže pominúť," pokračoval Francúz. "Je to strašné. Už som si naplánoval stretnutie so všetkými kamarátmi, ktorí sem dnes neprišli, respektíve nemohli prísť. Nikto vlastne poriadne nechápe, čo sa to včera stalo. Som neskutočne smutný."

"Keď zasadnem do auta, cítim sa veľmi bezpečne. Miestami mám dokonca pocit, že sa nám nemôže nič stať, ale v týchto rýchlostiach vás to ľahko vráti späť do reality," dodal Pierre Gasly, ktorý tieto preteky označil za "najemotívnejšie v kariére".

Dvadsaťtriročný pretekár ďalej hovoril o tom, ako sa mu podarilo na tie veci nemyslieť a pustiť sa do súťaženia. "Keď si nasadíte prilbu a vstúpite do zahrievacieho kola, dostanete sa do inej zóny a do iného stavu mysle. Odrazu na to nemyslíte. Ale pochopiteľne, že po odmávaní šachovnicovou vlajkou mi ako prvé prišlo na um práve toto."

"Charlesovi som už pred pretekmi povedal jednu vec: 'Prosím, vyhraj to pre Anthoina'. Súťažiť sme začali v rovnakom roku: Charles, Anthoine a ja. Anthoine v roku 2005 vyhral francúzsky pohár. Spolu sme súťažili mnoho rokov. Najskôr Jules a teraz Anthoine, pre francúzsky motoršport je to hrôzostrašné. Boli to dvaja úžasní ľudia," zdôraznil Gasly.

Najnovšie z kategórie: AlphaTauri

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk