F1.sk F1.sk

Sainz: Aj napriek náskoku sa McLaren musí sústrediť na aktuálnu sezónu
zdroj: TASR/AP

Sainz: Aj napriek náskoku sa McLaren musí sústrediť na aktuálnu sezónu

Carlos Sainz považuje za nevyhnutné, aby sa tím McLaren sústredil na vývoj svojho monopostu pre aktuálnu sezónu.

Sainz si myslí, že by v stajni nemali myslieť len na budúci rok, ale zamerať by sa mali aj na aktuálnu sezónu. McLaren má v porovnaní s Toro Rosso pohodlný, 39-bodový náskok, ktorý mu zabezpečuje štvrté miesto v pohári konštruktérov. Španiel však upozorňuje, že nemôžu zaspať na vavrínoch.

„Stred poľa je poriadne nabitý a ak sa budete sústrediť len na budúci rok, veľmi rýchlo sa môže stať, že sa ku koncu sezóny dostanete pod tlak a o náskok prídete,“ povedal Sainz. Dodal, že ak sa bude zlepšovať monopost v tejto sezóne, zároveň sa zlepší aj v tej nadchádzajúcej.

„Som na 100% presvedčený, že v tomto roku musíme pokračovať v práci, ktorú robíme, aby sme sa ubezpečili, že sa zároveň pripravujeme aj na budúcu sezónu,“ myslí si. 

Pripomenul, že aj keď sa tímu nedarí počas celého víkendu, v nedeľných pretekoch sa im väčšinou podarí predviesť dobrý výkon. „Neboli sme na vyšších miestach toľkokrát, koľkokrát by sme chceli, takže to bude náš cieľ v druhej polovici sezóny. Skúšať nové veci, aby sme sa zlepšovali,“ uzavrel Sainz.

McLaren priniesol na okruh Spa-Francorchamps nové zavesenie kolies, ktoré si v piatkovom tréningu vyskúšal Lando Norris, zatiaľ čo Sainz pokračoval v špecifikácii zavesenia, ktoré bolo prvýkrát použité vo Francúzsku. 

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk