F1.sk F1.sk

Verstappen mal problém s motorom, prišiel vraj o pár desatín
zdroj: TASR

Verstappen mal problém s motorom, prišiel vraj o pár desatín

Max Verstappen vstúpi do Veľkej ceny Belgicka z piateho miesta. Ferrari bolo omnoho rýchlejšie a Mercedes síce len o niečo, ale ani na strieborné šípy Max nemal. Problém bol aj v jeho pohonnej jednotke, ktorá nefungovala optimálne.

"Nemohli sme nasadiť náš normálny výkonnostný režim," vysvetľoval Holanďan. "Trvá to počas celého víkendu. Vždy, keď chceme vytočiť výkon tak, ako to robíme počas každého víkendu, tak motor prestane fungovať správne."

"Preto som musel v kvalifikácii jazdiť dosť konzervatívne. Mali sme dokonca ešte menej výkonu, ako pri normálnom režime. Stratili sme pár desatiniek sekundy, čo vás práve v Spa vyjde draho. Ale čo už. Najhorším i najlepším scenárom bolo v tomto prípade piate miesto," usmial sa Verstappen.

Z pohľadu talentovaného pretekára je pozitívne to, že aj keď stratil 1,171 sekundy, tak skončil pomerne blízko za pretekármi Mercedesu a aj na Sebastiana Vettela strácal "len" 423 tisícin sekundy.

"Ferrari je počas tohto víkendu celkom jednoznačne na inej úrovni," skonštatoval. "Ale v nedeľu to môže byť všetko iné. Tam vieme tento výkonnostný režim tak či tak nasadiť len párkrát. V každom prípade aspoň vieme, v čom je problém."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk