F1.sk F1.sk

Hamilton: Anthoine bol hrdina
zdroj: TASR

Hamilton: Anthoine bol hrdina

Posledný augustový deň sa do histórie motoršportu zapíše čiernym písmom. Vo Formule 2 sme boli po desiatich rokoch svedkami tragickej havárie, na ktorú doplatil ešte len 22-ročný Anthoine Hubert.

Aj keď je bezpečnosť v súčasnosti na neuveriteľne vysokej úrovni, motoršport ostáva nebezpečný. Pretekári sa okruhmi preháňajú vo vyše 300-kilometrovej rýchlosti, pričom v takomto prípade môže byť každý kontakt fatálny.

Lewis Hamilton v okamihu Hubertovej havárie poskytoval rozhovory. Okamžite zbystril pozornosť, pretože videl, že to nevyzerá dobre. Keď sa potom dopočul najhoršiu správu, prostredníctvom sociálnych sietí sa prihlásil o slovo.

"Ak niekto z vás sleduje a užíva si tento šport, no myslí si, že to, čo robíme, je bezpečné, tak sa veľmi mýli," uviedol Angličan. "Všetci títo jazdci dávajú do hry svoj život vždy, keď vyjdú na trať. Všetci by si to mali poriadne uvedomiť, pretože dnes to všeobecne nie je dostatočne uznávané. Tak zo strany fanúšikov, ako aj zo strany niektorých ľudí pracujúcich v tomto športe."

"Anthoine bol hrdina. Toto riziko akceptoval v záujme toho, aby nasledoval svoje sny. Som veľmi smutný, že to dopadlo takto. Pozdvihnime ho a pamätajme si na neho. Odpočívaj v pokoji, brat môj," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk