F1.sk F1.sk

Albon vyštartuje zozadu, za cieľ si kladie body
zdroj: TASR

Albon vyštartuje zozadu, za cieľ si kladie body

Alex Albon má za sebou prvú kvalifikáciu vo farbách Red Bullu Racing, avšak svoje kvality v nej predviesť nemohol. Už vopred totiž vedel, že kvôli trestu bude štartovať celkom zozadu a jazdil len tak, aby splnil 107-percentný limit.

"Naše auto na kvalifikáciu ani nebolo nastavené," skonštatoval Albon, ktorý sa stopercentne orientuje len na preteky. "Aj napriek tomu sa správalo prekvapujúco dobre, avšak keď máte veľa prítlaku a malé množstvo paliva, tak je to zvyčajne takto."

"Našim cieľom pochopiteľne nebolo postúpiť do Q3, ale skôr mi išlo o to, aby som sa s autom ďalej zoznamoval. Škoda, že v Q1 sme mali dvakrát červené vlajky, pretože som toho chcel odjazdiť o niečo viac. Potrebujem kilometre, počas ktorých zbieram skúsenosti."

"Napokon štartujem celkom zozadu. Síce to takto asi bude zábava, ale napriek tomu by som radšej štartoval niekde spredu. Pôjde hlavne o to, aby som dorazil do cieľa... mojim hlavným cieľom sú body. Nebude to ľahké, pretože niektoré autá sú poriadne rýchle, napríklad stroj Racing Pointu. Nebude jednoduché dostať sa pred nich," dodal Alex Albon.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk