F1.sk F1.sk

Prečo sa Ricciardo, Hülkenberg a Sainz vrátili k starším motorom?
zdroj: Renault

Prečo sa Ricciardo, Hülkenberg a Sainz vrátili k starším motorom?

Daniel Ricciardo, Nico Hülkenberg (obaja Renault) a Carlos Sainz (McLaren) budú na štarte VC Belgicka potrestaní za to, že v piatkových tréningoch nasadili vylepšenú C-špecifikáciu motora. Všetci prídu o päť miest.

Čo je však zaujímavé, v sobotu sa vrátili k pôvodnej B-špecifikácii, s ktorou plánujú pokračovať v kvalifikácii i v pretekoch. Znie to zvláštne, ale v Renaulte to vyšpekulovali práve takto. 

Nové motory sú podľa výrobcu v poriadku a len si ich pridal do zásoby. Úmyselne tak spravil v Spa-Francorchamps, pretože na tomto okruhu sa dá dobre predbiehať.

"Náš plán je taký, že tresty chceme akceptovať na okruhu, kde sa dá predbiehať," povedal hovorca Renaultu, ktorého slová cituje Autosport. "Súčasne sme však do nášho skladu pre zvyšok ročníka dostali dodatočný kus spaľovacieho motora."

Ak by tak niektorý z jazdcov spravil v Monze, prípadne v Singapure, tak by to mal s predbiehaním omnoho ťažšie. V Spa-Francorchamps je to však vďaka rovinke Kemmel, na ktorej sa predbieha pomerne ľahko, v zásade ideálne.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk