F1.sk F1.sk

Tréningové „double“ Ferrari aj do tretice, Hamilton havaroval
zdroj: Pirelli Motorsport

Tréningové „double“ Ferrari aj do tretice, Hamilton havaroval

Posledná generálka pred Veľkou cenou Belgicka skončila aj do tretice rovnakým výsledkom. Ferrari bolo opäť o hlavu pred všetkými. Pre hlavného súpera Scuderie, tím Mercedes, je však horšie, že Lewis Hamilton v zákrute číslo dvanásť havaroval a dosť výrazne poškodil svoj monopost.

Tréning sa rozbiehal pomaly trvalo prakticky štvrťhodiny, kým sme sa dočkali prvých časov. No hneď prvé rýchle časy patrili pilotom Ferrari a červené monoposty si vedenie udržali až do konca. Lepší výkon podal v sobotu dopoludnia Charles Leclerc, aj keď jeho najrýchlejší čas nie je lepší, než dosiahol vo včerajšom tréningu.

Jeho tímový kolega Sebastian Vettel sa mu v závere síce pokúšal sekundovať, no jeho pokusy neboli vôbec vydarené. V jednom z nich Vettel prebrzdil, v ďalšom sa zas dopustil niekoľkých drobných chýb v druhom a treťom sektore.

Udalosťou soboty je však nehoda Lewisa Hamiltona, ktorý nezvládol svoj Mercedes v nájazde do dvanástej zákruty a bariéry boli až príliš blízko. Úradujúci šampión je v poriadku, no auto bolo po náraze na ľavý bok pomerne výrazne poškodené. Stevardi monopost odviezli až priamo do boxov, kde na ňom mechanici okamžite začali pracovať. K dispozícii však majú len niečo vyše dve hodiny do začiatku kvalifikácie.

Treba ešte vyzdvihnúť veľmi dobrý výkon Daniela Ricciarda. Ten sa v závere vďaka skvelému kolu dostal na pekné štvrté miesto a potvrdil tak zlepšujúcu sa formu Renaultu z piatka.

Šachovnicové vlajky. Tretí tréning končí.

Vettel nezrýchľuje, v posledných dvoch kolách sa nedokázal zlepšiť. Leclerc sa zdá byť v lepšej forme.

Max Verstappen sa posťažoval na nastavenie svojich bŕzd.

V Mercedese sa zastrájajú, že opravy stihnú.

Charlesovi Leclercovi sa nepodaril prvý sektor, napriek tomu fialový v druhom a treťom a ide do čela. Stále je však pomalší, než včera.

Máme opäť zelenú, na trati sa očakáva veľký "frmol". Máme už len dvanásť minút do konca.

Mechanici pracne zakryli poškodený monopost, videli sme však aj tak dosť. Mercedes má na opravu niečo málo vyše dvoch hodín.

Lewis späť v garáži. Šilt si nechal sklopený.

Vyzerá to tak, že si Hamilton príliš "nadbehol" na vonkajší obrubník, čím stratil priľnavosť. Rýchlosti v tomto úseku sú veľmi vysoké a bariéra bola príliš blízko.

Bola vcelku slušná rana. Lewis je našťastie v poriadku.

Lewis Hamilton v bariére! "Som v múre chlapci, prepáčte," adresoval svojmu tímu.

S výnimkou Daniela Ricciarda odjazdil rýchle kolo každý pilot. Medzi poslednými aj Lewis Hamilton, ktorý sa s támovým kolegom zaradil za Ferrari. Bottas stráca pol sekundy, Hamilton deväť desatín.

Vettel o viac ako desatinu preskočil Leclerca a ide do čela.

Leclerc zapísal najrýchlejší čas, bol však pomalší, než včera. Rýchle kolo začal i Sebastian Vettel.

Robert Kubica zapísal prvý čas. Na trať vyšli i Alex Albon a Charles Leclerc.

Začíname! Na trať okamžite vyšla asi polovica pilotov.

Najnovšie z kategórie: Belgicko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk