F1.sk F1.sk

Sainz: Nový motor? Nezaznamenal som žiadny rozdiel
zdroj: TASR

Sainz: Nový motor? Nezaznamenal som žiadny rozdiel

Renault prišiel do Belgicka s treťou a finálnou špecifikáciou pohonnej jednotky. Zástupcovia francúzskeho tímu si od nej veľa sľubujú, no Carlos Sainz urobil v piatok očakávaniam trochu škrt cez rozpočet.

Nové pohonné jednotky dostanú v Belgicku traja zo štyroch pilotov používajúcich motory od Renaultu. Komisári už potvrdili tresty pre Daniela Ricciarda, Nica Hülkenberga i Carlosa Sainza. Štvrtý z kvarteta, Lando Norris, absolvuje belgický víkend so starou špecifikáciou, ktorá má najazdených veľa kilometrov. Zdá sa však, že nová pohonná jednotka z dielne Renaultu zaostala za očakávaniami.

„Nový motor? Nič som si nevšimol. Z hľadiska výkonnosti to nie je nijaká novinka,“ povedal Carlos Sainz. „Je to C-špecifikácia, takže už nebude možné pohonnú jednotku nijak vylepšiť.“

„Očakával som trochu viac, úprimne povedané, nedostali sme toho veľa.“

Podľa Sainza to pritom nie je prvýkrát, keď bol McLaren svojim dodávateľom motorov sklamaný. Pri predošlých aktualizáciách to vraj bol veľmi podobné.

„Doteraz sme dostali tri vylepšené motory a pri prvom a druhom to bolo to isté. Takisto som nič nezaznamenal,“ hovorí Sainz. „Naša maximálka nie je zlá, ale s výnimkou toho neprišla žiadna revolúcia.“

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk