F1.sk F1.sk

Pérez sa vracia k staršej špecifikácii, nový motor poputuje do Brixworthu
zdroj: TASR/AP

Pérez sa vracia k staršej špecifikácii, nový motor poputuje do Brixworthu

Záver druhého piatkového tréningu poznačili červené vlajky. Dôvodom bol Sergio Pérez, ktorý odstavil svoj monopost pre problém s motorom. Ako sa ukázalo, situácia bola omnoho vážnejšia.

Všetky tri tímy poháňané motormi Mercedes nasadili v Spa tretiu špecifikáciu pohonnej jednotky. Hneď po prvých kilometroch sa však objavili problémy. Lewis Hamilton mal v zavádzacom kole prvého tréningu problém, kvôli ktorému stratil výkon. Nakoniec sa ukázalo, že to bola porucha plynového pedálu. Mercedesu zabrala oprava asi 45 minút a líder šampionátu sa vrátil na trať.

V druhom tréningu mali komplikácie piloti tímu Racing Point. Problém Lanca Strolla mal elektronický charakter a s pohonnou jednotkou nijak nesúvisel, no porucha Sergia Péreza pravdepodobne pripravila tím o novučičkú pohonnú jednotku. Auto vydalo nie práve zdravý zvuk, zadymilo a z motora vytiekol olej. Pre Mexičana to od začiatku nevyzeralo nijak pozitívne, no jeho prvotná reakcia bola, že treba počkať.

V sobotu to vyzerá tak, že motor s najväčšou pravdepodobnosťou „neprežil“. Pérez sa po zvyšok víkendu vráti k starej špecifikácii, aby sa vyhol penalizáciám. Podľa Andrewa Bensona poputoval motor späť Brixworthu, kde Mercedes svoje motory vyrába. Tam dostanú inžinieri za úlohu identifikovať, čo poruchu spôsobilo. Pohonnú jednotku však pravdepodobne nebude možné opraviť.

"Stále vyšetrujeme náš problém z konca druhého tréningu, no vyzerá to tak, že sme stratili tlak oleja, čo zničilo motor," povedal pilot Racing Pointu Sergio Pérez. "Našťastie to nebude mať veľký vplyv na zvyšok víkendu. Musíme však počkať či je niečo poškodené a treba to vymeniť."

Pripomíname, že podľa vyjadrení šéfov Mercedesu necieli stajňa nasadením novej pohonnej jednotky ani tak zvýšenie výkonu, ale skôr zlepšenie spoľahlivosti.

Pérez sa však trestom zrejme aj tak nevyhne. Predpokladá sa, že k nasadeniu novej špecifikácie príde pred víkendom v Monze, nakoľko tento starší motor už má najazdených množstvo kilometrov.

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk