F1.sk F1.sk

Horner: Chceli sme Pierra zbaviť tlaku
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Chceli sme Pierra zbaviť tlaku

Šéf Red Bullu Christian Horner sa novinárom v Belgicku rozpovedal o tom, ako prebiehal rozhodovací proces pri výmene Pierra Gaslyho za Alexandra Albona. Taktiež o cieľoch po zvyšok sezóny i jazdeckej zostave v roku 2020.

Pierre Gasly dlhodobo nepodával v Red Bulle výkony zodpovedajúce kvalite jeho auta. Od tímového kolegu neraz dostal v kvalifikácii sekundu a v pretekoch kolo. Po dvanástich veľkých cenách tak jeho šéfom došla trpezlivosť a poslali ho späť do Toro Rosso.

„Po Maďarsku sme si to trochu premysleli. V Budapešti to bol pre Pierra veľmi ťažký víkend,“ povedal šéf Red Bullu Christian Horner. „Cítili sme, že sa tlak na neho zo strany médií sa zvyšuje. Hovorili sme si: ,Dobre, sme v unikátnej pozícii, kedy máme k dispozícii štyri kokpity‘. Chceli sme ho toho tlaku zbaviť.“

„Očividne s ním zápasil a jeho situácia sa stále zhoršovala. Dali sme šancu Alexovi a Pierre môže začať od znova v prostredí, kde nebude čeliť takému tlaku,“ povedal Horner.

Zásadnou otázkou ale bolo, prečo Red Bull nesiahol po Daniilovi Kvjatovi, ale práve Albonovi. Ruský pilot má omnoho viac skúseností a v doterajšom priebehu sezóny nazbieral i viac bodov.

„Samozrejme, že sme nad ním uvažovali, v tomto roku odvádza pre Toro Rosso veľmi dobrú prácu,“ povedal Horner. „Uvážili sme však niekoľko vecí, jednou z nich bolo, že sme nechceli Toro Rosso oslabiť tým, že im vezmeme ich skúsenejšieho jazdca.“

„Poznáme Dannyho veľmi dobre, vieme aký má potenciál. Myslím však, že charakteristika auta i jeho aerodynamika hovorí v Alexov prospech. Naše autá sú totiž veľmi odlišné. Ich jedinou podobnosťou je motor, no aj ten využívajú oba tímy odlišne,“ povedal Horner.

Red Bull tak siahol po Albonovi. Vzhľadom na vyššie uvedené odlišnosti medzi Red Bullom a Toro Rosso bude veľmi zaujímavé sledovať, ako si britsko-thajský pretekár so situáciou poradí. Za sebou má dva tréningy a Horner je Alexovým piatkovým počínaním nadšený.

„Som ohromený tým, ako dokázal naskočiť do auta a adaptovať sa. Je to veľmi inteligentný mladý pilot,“ povedal boss Red Bullu, ktorý vytýčil Alexovi po zbytok sezóny jasný cieľ.

„Toto auto je schopné dostávať nás na pódiá, takže to bude náš cieľ s Alexom. Chceme v ďalších deviatich veľkých cenách vidieť progres. V Abú Zabí o tom budeme mať omnoho lepší obraz,“ povedal Horner.

Ešte však zostáva jedna otázka, kto bude za Red Bull jazdiť v budúcej sezóne? Istý je len Max Verstappen, ale kto bude jeho tímovým kolegom? Nič nie je potvrdené ani v Toro Rosso. Boss Red Bullu prizvukuje, že prvou voľbou bude jeden z tria Albon – Gasly – Kvjat.

„Bude záležať od toho, ako sa veci v najbližších pretekoch vyvinú,“ povedal Horner. „Hülkenberg to má v budúcej sezóne nasmerované do Haasu, ale skôr preferujeme jednu z týchto našich troch možností.“

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk