F1.sk F1.sk

Prost vysvetľuje, ako to s Hulkom vlastne bolo: Ocon prinesie celkom novú dynamiku
zdroj: Renault

Prost vysvetľuje, ako to s Hulkom vlastne bolo: Ocon prinesie celkom novú dynamiku

Nico Hülkenberg po sezóne ukončí svoje pôsobenie v Renaulte a na jeho miesto nastúpi Esteban Ocon. Francúz dostal novú dvojročnú zmluvu, ale podľa Hulka nerozhodla kvalita, ale slovo, ktoré je na začiatku tejto vety. Zaúradovať mala jeho národnosť.

Renaultu sa podaril husársky kúsok a Ocona "vykúpil" spod zmluvy z Mercedesom. Práve taká bola podmienky Francúzov: Ocona nechceli prichýliť len na rok a potom ho vrátiť Mercedesu. 

Vráťme sa však k Hülkenbergovi. Verzia, ktorú tlmočil médiám, vraj nesedí. "Je fajn, že Ocon je Francúz, ale nebolo by logické, aby sme to považovali za rozhodujúci faktor," uviedol poradca tímu a štvornásobný majster sveta F1 Alain Prost pre Canal+.

"Rozhodujúcejšie bolo to, že Nicovi Hülkenbergovi sme ponúkli ročnú zmluvu s opciou pre rok 2021, ale on nás žiadal o pevný dvojročný kontrakt bez opcie..."

"Nechcem zachádzať do detailov: Pre Renault odviedol skvelú prácu, ale po troch rokoch videl, že po stránke šasi nedosahujeme také rýchle pokroky, ako sme všetci dúfali. Potrebovali sme niekoho s väčšou dávkou čerstvosti a entuziazmu. Esteban Ocon prinesie do tímu celkom novú dynamiku," dodal Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Magazín

Pozri viac