F1.sk F1.sk

Verstappen musel kvôli problémom jazdiť s nižším výkonom
zdroj: TASR

Verstappen musel kvôli problémom jazdiť s nižším výkonom

Piatok sa v belgickom Spa niesol v znamení červených monopostov Ferrari. Scuderia opanovala ako prvý, tak druhý tréning, čo sa aj očakávalo. Max Verstappen stratil v prvom tréningu na Sebastiana Vettela vyše deväť desatín. Druhý opanoval Charles Leclerc, a Max bol od neho pomalší o takmer 1,3 sekundy. Holanďan však v priebehu piatka bojoval so svojou starnúcou pohonnou jednotkou.

„Táto trať im rozhodne sedí lepšie, než nám,“ povedal Max Verstappen. „Sú veľmi silní, na rovinkách získavajú množstvo času, no to vlastne nie je žiadne prekvapenie.“

„Skúsime zo seba vydať všetko. Dnešok z našej strany nebol nijak skvelý, museli sme celý deň jazdiť s nižším výkonom, v piatky požívame režim s normálnym výkonom. S vyvážením som však spokojný. Sú veci, ktoré sa dali urobiť lepšie, no celkovo to nebolo zlé,“ povedal Verstappen, ktorý sa viackrát sťažoval inžinierovi, že nemá výkon.

Na rozdiel od tímového kolegu Alexandra Albona, Max v Belgicku nenasadí novú špecifikáciu pohonnej jednotky Honda. K dispozícii tak nebude mať novučičký motor s vyšším výkonom, a čo viac, jeho pohonná jednotka už toho má odjazdené skutočne veľa.

„Môj motor je už trochu starší, a táto trať je z tohto pohľadu veľmi náročná. Máme v zálohe ešte jeden, ktorý nasadíme zajtra a uvidíme,“ povedal Verstappen. „Ferrari ale bude veľmi silné, no my tiež môžeme ísť rýchlejšie. Dnes sme neukázali našu bežnú výkonnosť.“

A aká je Maxova predikcia do ďalšieho priebehu víkendu v Spa? „Neočakávam, že by sme mohli poraziť Ferrari, mohli by sme však byť blízko Mercedesu,“ povedal Holanďan.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk