F1.sk F1.sk

Hamilton: Na rovinke strácame na Ferrari takmer sekundu
zdroj: TASR

Hamilton: Na rovinke strácame na Ferrari takmer sekundu

Lewis Hamilton po piatkových tréningoch povedal, že Ferrari je na rovinkách "o takmer sekundu rýchlejšie" ako Mercedes. Nadobudol pocit, že boj s červenými bude takto veľmi, veľmi ťažký.

"V prvom tréningu sme nezačali dobre, mali sme problém s plynom a strácal som výkon," skonštatoval Hamilton. "Potom som ponastavoval zopár vecí a podarilo sa mi to tak trochu napraviť. Vrátil som sa na trať, ale prišiel ďalší problém, takže to bolo trochu chaotické a zmätočné."

"V závere tréningu som potom odjazdil niekoľko kôl, ale nebolo to nič svetoborné. Následne sme vykonali niekoľko zmien nastavenia a odrazu som mal omnoho lepší pocit, ale aj tak nás čaká množstvo práce."

Hamilton stratil na Charlesa Leclerca takmer deväť desatín sekundy: "Časové rozdiely ani nepoznám, ale obe autá Ferrari sú dosť rýchle. Len na rovinke smerom k piatej zákrute sú rýchlejšie takmer o sekundu. Je to úchvatné..."

"Celkovo sme však rozhodne v hre, čo je dobré," pokračoval päťnásobný majster sveta. "Ferrari je silné hlavne v prvom sektore, tam všetkým dosť odskočia. V druhom sektore vieme niečo získať späť, v treťom je to medzi nami pomerne vyrovnané."

Mercedes priniesol do Belgicka motorové vylepšenie, no podľa Hamiltona to neprinieslo veľké množstvo výkonu. Už vo štvrtok sa hovorilo o tom, že ide len o približne polovicu desatiny sekundy na kolo a novinky boli zamerané skôr na zvýšenie spoľahlivosti.

"Strata na Leclerca napokon vyzerá hrozivo. Všetko to stratíme v zásade len na rovinkách, s týmto veľa nespravíme. Celý rok boli na rovinkách rýchli, takže som do istej miery tušil, že tu sa im môže takto dariť."

"Naše dlhé jazdy však boli veľmi silné, mám pocit. Viac sa ešte len dozviem, ale hovorili mi o tom, aké časy dosahoval Vettel. Bolo to vysoko nad 1:50, možno 1:51, sem tam uprostred 1:51. Ja som bol od 1:50 po 1:50,5. Ktovie, aké množstvo paliva mali a ako to bolo so životnosťou pneumatík. Ak budeme v pretekoch rýchli, môže to byť dobré," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk