F1.sk F1.sk

Pérez ostáva v Racing Pointe, podpísal trojročnú zmluvu
zdroj: Racing Point

Pérez ostáva v Racing Pointe, podpísal trojročnú zmluvu

Tím SportPesa Racing Point F1 v piatok popoludní potvrdil, že aj v budúcej sezóne nasadí rovnakú jazdeckú dvojicu. Kolegom Lanca Strolla bude i naďalej Sergio Pérez, ktorý podpísal novú trojročnú zmluvu.

Stajňa so sídlom v Silverstone, ktorá stavia novú továreň, si takto zabezpečila dlhodobú stabilitu a z Péreza je pretekár s aktuálne najdlhšie platnou zmluvou. Vyzerá to tak, že Lawrence Stroll a spol. to myslia veľmi vážne.

"Som veľmi rád, že svoju spoluprácu s tímom môžem predĺžiť o ďalšie tri roky," povedal Sergio Pérez. "S touto skupinou ľudí spolupracujem už dlho a stala sa z nich moja druhá rodina. Spoločne sme už dosiahli obrovské úspechy a zdieľame rovnakú pretekársku vášeň."

"Som uchvátený smerom, akým sa tím ubral v priebehu posledných dvanástich mesiacov. Do budúcnosti mi to dodáva sebavedomie. Som presvedčený o tom, že to najlepšie nás ešte len čaká. Teším sa na to, ako v najbližších rokoch získame mnoho pódií," dodal pretekár z Guadalajary.

"Sergia veľmi dobre poznáme a je skvelé potvrdiť, že sme sa s ním dohodli na dlhodobej zmluve," pridal pár slov šéf tímu Otmar Szafnauer. "V priebehu posledných šiestich rokov sme mali možnosť vidieť, ako sa z neho stáva veľmi kompletný jazdec s excelentnou kvalifikačnou rýchlosťou a výnimočnou pretekovou silou."

"Ako tím pokračujeme v raste a vo vývoji, takže je dôležité mať jazdca so Sergiovými skúsenosťami - hlavne vzhľadom na to, že sa blížia nové pravidlá," zdôraznil Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk