F1.sk F1.sk

Strollovi horelo pod zadkom, o čo išlo?
zdroj: Racing Point

Strollovi horelo pod zadkom, o čo išlo?

Lance Stroll sa v priebehu druhého belgického tréningu sťažoval na to, že zo sedadla cíti čoraz vyššiu a vyššiu teplotu, dokonca že cíti dym. Napokon sa ukázalo, že za problém mohla elektrická skrinka Manažmentu F1 (FOM) a nie motor.

Racing Point bol v Spa-Francorchamps zatiaľ veľmi rýchly, Sergio Pérez dosiahol piaty najlepší čas a Lance Stroll ôsmy. Vyzerá to tak, že nový nos a ďalšie novinky zabrali.

"Jedna z elektrických skriniek FOM nachádzajúcich sa za sedadlom bola nezvyčajne horúca," povedal Stroll na stretnutí s novinármi. "Nemám pocit, že som hovoril o ohni, lebo žiadny nebol. Niečo však za mojim sedadlom pálilo. Pri týchto veciach nikdy neviete, ale našťastie sa neobjavili žiadne plamene."

Stroll sa na štarte nedeľných pretekov prepadne na koniec štartového roštu, pretože dostal novú pohonnú jednotku. "Čo už. Na tomto mieste sa aspoň dá predbiehať. Auto som pri dlhej jazde dobre cítil a nie som teda príliš znepokojený. V pretekoch určite dokážeme predbiehať."

"Auto sa správa celkom dobre a bol to jeden z tých lepších piatkov, čo je vždy sľubné. Teším sa na nedeľné preteky. Som dosť presvedčený o tom, že môžu byť dobré," skonštatoval Kanaďan, ktorý potvrdil, že auto bude nastavené len na preteky. "V kvalifikácii odvedieme, čo sa bude dať, ale koncentrujeme sa na preteky. Pokúsime sa o čo najviac predbiehaní."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk