F1.sk F1.sk

Pérez o probléme s novým motorom Mercedes: Nevyzerá to dobre (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Pérez o probléme s novým motorom Mercedes: Nevyzerá to dobre (VIDEO)

Sergio Pérez dostal na začiatku belgického víkendu nový motor z dielne Mercedesu, ale v závere druhého tréningu prišli problémy. Jeho auto zastalo a vydalo zvuk, ktorý nemôžeme označiť za príjemný. Na pomoc pribehli maršáli s hasiacimi prístrojmi a situáciu dostali pod kontrolu, no motor možno "padol".

"Musíme si počkať a uvidíme," odpovedal Mexičan, ktorý bol mimochodom piaty najrýchlejší, na otázku, či to motor prežil. "Nevyzerá to dobre. Počkajme si a uvidíme. Auto však podávalo dobrý výkon a dúfajme, že sa nám podarí minimalizovať škody. Dozvieme sa neskôr."

"Celý tím je aktuálne v rovnakej situácii, ako ja. Musíme čakať. Výkon jednoducho odrazu zmizol, trochu to zadymilo a z výfuku išiel olej, takže to nevyzerá dobre."

"Toto miesto nám inak vyhovuje, historicky sme tu vždy boli dobrí, trať nám sedí," hovoril ďalej Pérez. "Priniesli sme sem nové predné krídlo i ďalšie súčiastky, čo napomohlo balansu. Našiel som veľmi dobrý rytmus a vyzeralo to solídne. Po stránke výkonu je to pozitívne. Krok po kroku napredujeme."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk