F1.sk F1.sk

Tost: Albon je mentálne zrelý na to, aby konkuroval Verstappenovi
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost: Albon je mentálne zrelý na to, aby konkuroval Verstappenovi

Šéf tímu Toro Rosso je presvedčený, že Alexander Albon je mentálne dosť silný na to, aby bol konkurencieschopný voči jeho novému tímovému kolegovi. Franz Tost navyše prezradil, v čom sú si obaja jazdci podobní.

Red Bull počas letnej prestávky urobil zmenu skladby jazdcov, keď nevýrazného Pierra Gaslyho vymenil za Alexandra Albona

Gasly sa v úvodnej polovici sezóny snažil súperiť s tímovým kolegom, ale značne zaostával, keď dokázal nazbierať 63 bodov, pričom Verstappen takmer trikrát viac. Tím preto pristúpil k zmene.

Na otázku o výzve pre Albona byť tak skoro tímovým kolegom Holanďana, odpovedal Tost tak, že to nebude mať ľahké, ale anglo-thajský pretekár na to podľa neho má. 

„Faktom je, že Max je oveľa skúsenejším jazdcom. Navyše je to jeden z najrýchlejších mužov v poli a je už dosť rozvážny,“ povedal Tost.

„Bojuje o každé jedno víťazstvo a budúci rok by mohol ešte viac prehovoriť aj do bojov o majstrovský pohár,“ myslí si Tost Verstappenovi. Dodal, že Albon je však dostatočne mentálne silný na to, aby súťažil s Maxom

Šéf Toro Rosso sa vyjadril aj k podobnosti oboch jazdcov. „Max bol agresívnejší najmä pri boji proti ostatným pilotom. Došlo k pekným predbiehacím manévrom, ale aj k niekoľkým zlyhaniam, čo patrí k športu,“ uviedol. 

„Obaja dokážu byť maximálne rýchli a aj z technických a ostatných hľadísk sú si podobní. Taktiež majú dobrú predstavu o tom, ako postaviť auto a rovnako dobre rozumejú tomu, ako pracovať s pneumatikami tým najlepším spôsobom. Jediný rozdiel je v tom, že Max je samozrejme skúsenejší a to mu určite pomôže,“ uzavrel Tost.

Na záver len dodáme, že Albon to pri premiére za Red Bull nebude mať ľahké, keď ho kvôli výmene pohonnej jednotky čaká penalizácia a štart zo zadných priečok.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk