F1.sk F1.sk

Renault vysvetľuje ťažké rozhodnutie ohľadom prepustenia Hülkenberga od roku 2020
zdroj: Renault Sport F1

Renault vysvetľuje ťažké rozhodnutie ohľadom prepustenia Hülkenberga od roku 2020

Šéf tímu Renault F1 Cyril Abiteboul popiera, že štátna príslušnosť Estebana Ocona rozhodovala o jeho podpísaní zmluvy od roku 2020.

Renault vo štvrtok potvrdil, že podpísal Ocona namiesto Nica Hülkenberga, ktorého zmluva vyprší na konci sezóny, po troch rokoch strávených v tíme.

Abiteboul vysvetlil ťažké rozhodnutie, ktoré tím musel pri podpise Ocona urobiť. Zároveň poprel, že za tým stojí jeho štátna príslušnosť, keďže nový jazdec je Francúz. Zdôraznil, že v tíme je hlavne potrebné zmeniť dynamiku. 

„Je to ťažké, pretože všetci v tíme Nica milujeme. Prispel k pokroku, ktorý sme dosiahli. Tento rok sa hľadáme, ale v minulej sezóne sa podieľal na zabezpečení štvrtého miesta v pohári konštruktérov,“ povedal Abiteboul počas piatkovej tlačovky. 

Zároveň vyzdvihol jeho siedme miesto v tabuľke jazdcov, ktoré ich tiež potešilo. „V tíme je dynamika, ktorú musíme reštartovať a preto to musíme premietnuť do strednodobej až dlhodobej budúcnosti. Ocon túto dynamiku môže priniesť spolu s jeho hladom po pretekoch, keďže bol rok mimo F1 - všetko toto sme pri podpísaní zmluvy vzali do úvahy,“ vysvetlil. 

Hülkenberg vo štvrtok vyhlásil, že má pocit, akoby v rozhodnutí Renaultu podpísať Ocona, bola jeho francúzska príslušnosť, ale šéf tímu Renault to odmietol. „Je to plus, ale na to sme sa príliš nesústredili,“ dodal Abiteboul.

„Ak by to tak bolo, znamenalo by to, že sme sa pri hodnotení Estebana zamerali len na to a nebrali do úvahy jeho schopnosti, čo by voči nemu nebolo fér,“ priblížil Abiteboul

Ocon sa k Renaultu pripojí po piatich rokoch spolupráce s Mercedesom, keďže bol súčasťou jeho akadémie. „Mercedes naňho nebude mať žiadne právo počas trvania jeho zmluvy. Bude to plnohodnotný pretekár Renaultu,“ uviedol šéf francúzskeho tímu. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Magazín

Pozri viac