F1.sk F1.sk

V Belgicku postihnú motorové tresty šiestich pilotov
zdroj: Renault Sport F1

V Belgicku postihnú motorové tresty šiestich pilotov

Penalizácie do nedeľných pretekov dostanú obaja piloti Renaultu, Alexander Albon, Daniil Kvjat, Carlos Sainz a Lance Stroll. Renault i Mercedes prichádza do Spa s treťou špecifikáciou pohonnej jednotky, Honda nasadzuje už tú štvrtú, ale len na dvoch svojich autách.

Po neuspokojivej prvej polovici sezóny Renault dúfa, že vylepšený motor pomôže zlepšiť spoľahlivosť a zvýši výkonnosť ich monopostov. Tím však prekročil povolené limity, a to nie po prvýkrát v sezóne. Daniel Ricciardo nasadí piaty spaľovací motor, Nico Hülkenberg dokonca šiesty. Renault už s oboma autami prekročil, alebo minimálne dosiahol povolené počty všetkých komponentov pohonnej jednotky.

Pred rovnakou otázkou stál aj zákaznícky tím McLaren. Pôvodné informácie naznačovali, že vo Wokingu sa rozhodnú rovnako, ako v Renaulte, čo by taktiež znamenalo tresty. Lando Norris i Carlos Sainz povolené limity prekročili. Penalizácia napokon postihne len jedného z nich. Mladý Brit si v útrobách monopostu ponechá starší motor, Sainz nasadí nový.

„Máme možnosť nasadiť novú pohonnú jednotku, ale ak to urobíme, prídu tresty, a do konca sezóny stále zostáva množstvo veľkých cien,“ povedal pilot McLarenu Lando Norris.

Jeho tímový kolega Carlos Sainz už nový spaľovací motor nasadil a vyskúšal ju aj v prvom tréningu. FIA už medzitým v jeho prípade potvrdila prekročenie povoleného počtu.

FIA taktiež vydala rozhodnutie, v ktorom špečatila tresty pre Alexa Albona, Daniela Ricciarda, Nica Hülkenberga, Carlosa Sainza, Lanca Strolla a Daniila Kvjata za nasadenie nového spaľovacieho motora. Albona, Kvjata a Strolla čakajú aj tresty za nasadenie nového turba, MGU-K a s výnimkou Strolla aj MGU-H. Títo traja piloti sa tak prepadnú až na chvost. Jazdci Renaultu však podľa dostupných informácii menili len spaľovacie motory, ich tak čaká "len" strata piatich miest.

Na záver pripomíname, že nové pohonné jednotky nasadili obaja zákazníci Mercedesu (Williams a Racing Point) a Ferrari (Haas a Alfa Romeo), no s výnimkou Strolla ani jeden z nich neprekročil povolený počet, zaobídu sa tak bez trestov.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk