F1.sk F1.sk

Norris: Len drobné zranenie
zdroj: Pirelli Motorsport

Norris: Len drobné zranenie

Kimi Räikkönen nie je jediný, kto si z dovolenky priniesol zranenie. Za veľmi podobných okolností sa veľmi podobne zranil aj pilot McLarenu Lando Norris, takisto pri športovej aktivite a takisto sa jedná o ľavú nohu.

„Je v poriadku,“ prikývol s úsmevom a pohľadom na svoju ľavú nohu Lando Norris. „Šiel som si zabehať, trochu si zacvičiť, počas letnej prestávky vo Formule 1 chcete zostať fit. Je to drobné zranenie, zapálená šľacha. Len médiá to nafúkli.“

Priznal však, že spočiatku mu nebolo všetko jedno. Obával sa, že mu noha znemožní pretekať po letnej prestávke. No šiel si to skúsiť na simulátor do továrne vo Wokingu a všetko bolo v poriadku.

„Bolo tam pár dní, kedy som trochu trpel. Nasadil som si dlahu len aby som sa ubezpečil, že sa to nezhorší. Špecialista ma uistil, bude to trvať len pár dní a vráti sa to do normálu. A presne tak sa aj stalo, teraz je to už preč, všetko je v poriadku a som pripravený jazdiť,“ vyhlásil Norris.

Prvá polovica jeho prvej sezóny v F1 vyzerala veľmi slušne. Bodová strata na tímového kolegu je síce pomerne výrazná, no Lando si v doterajšom priebehu vybral aj dávku smoly. Navyše v kvalifikáciách Carlosa Sainza prekonáva. Ako sa ohliadol za prvou polovicou sezóny on?

„Bola veľmi dobrá. Je to lepšie, než to možno vyzerá z pohľadu na výsledky, ale mali sme nejaké poruchy, mechanické problémy a podobne,“ povedal Norris. „Čo sa týka mojej vlastnej výkonnosti, tak nebola úplne zakaždým úžasná, niekedy bola dobrá, niekedy zas nie. Je to stále len moja prvá sezóna a pre mňa to bolo všetko veľmi pozitívne.“

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk