F1.sk F1.sk

Magnussenovi by Hülkenberg ako kolega nevadil: "Suck my balls" je už zabudnuté
zdroj: Haas

Magnussenovi by Hülkenberg ako kolega nevadil: "Suck my balls" je už zabudnuté

Kevin Magnussen patrí medzi jazdcov, ktorí zatiaľ nepoznajú svoju formulovú budúcnosť. S Haasom má zmluvu len do konca tohto roku a vyzerá to tak, že buď on alebo Romain Grosjean sa budú musieť pobrať kade ľahšie.

"Už šesť rokov som nevyhral žiadne preteky. A to je ťažké," skonštatoval Magnussen na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Nikdy som si nemyslel, že sa tak niekedy stane." 

Dán si poťažkal hlavne na to, že preteky môžu v súčasnosti vyhrávať len pretekári troch top tímov. Ostatní nemajú nárok.

"Ale chlapci, ktorí v tých tímoch dostali šancu, si ju všetci zaslúžili. No mám pocit, že aj ja som si ju zaslúžil," pokračoval Kevin Magnussen. "Byť vo Formule 1 nikdy nebolo mojim snom. Mojim snom bolo získať titul. A to jediné, čo ma drží, je sen, že jedného dňa sa to podarí..."

Podľa 26-ročného pretekára z Roskilde je dnes všetko aj o "náhode". Dobrým príkladom je podľa neho Valtteri Bottas, ktorý sa nahor nedostal vďaka mimoriadnym kvalitám, ale vďaka šťastiu a možnosti nahradiť Nica Rosberga. Nuž a v Mercedese bude pôsobiť už štvrtý rok.

"Všetko je to až prílišná náhoda a ako jazdci nad svojim osudom nemáme dostatočnú kontrolu," zdôraznil Magnussen. "Ale človek nemôže mať všetko a napokon som šťastný aj tu, kde som."

Ak sa tomuto pretekárovi podarí ostať v Haase, je dosť možné, že v budúcom roku bude kolegom Nica Hülkenberga. Tomu pred časom vulgárne povedal "suck my balls" a nálada medzi oboma nemusí byť najlepšia. "Bolo to prehnane zdramatizované. Medzi mnou a Nicom bol jeden jediný problém, a to už pred dvoma rokmi. Je neskutočné, že sa o tom ešte stále hovorí."

Aj keby jeho kolegom ostal Grosjean, tak to bude OK. "Nech to bude akokoľvek, budem šťastný. So svojim aktuálnym kolegom som spokojný a spokojný by som bol s kýmkoľvek," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk