F1.sk F1.sk

Grosjean: S mojou výkonnosťou a spätnou väzbou som spokojný
zdroj: Haas

Grosjean: S mojou výkonnosťou a spätnou väzbou som spokojný

Budúcnosť Romaina Grosjeana vo Formule 1 je veľmi otázna. Ale rovnako na tom francúzsky pilot bol aj v minulej sezóne, kedy urobil omnoho viac chýb, než v tomto roku. K tomu všetkému si vybral aj poriadnu dávku smoly.

„Vlani som bol vo veľmi odlišnej situácii a pochopil by som, keby ma vtedy poslali preč,“ povedal Grosjean novinárom v Belgicku. „Tento rok sezóna určite nie je skvelá a výsledky tam nie sú. Ja som však spokojný s tým, čo som urobil aj tým, čo som dokázal.“

„Môj rok však bol hrozný. Hneď šesťkrát som vypadol a ani v jednom prípade to nebola moja chyba. Spoľahlivosť nebola na mojej strane, výkonnosť auta taktiež. A keď sme už konečne mali dobré preteky, nepreťal som cieľovú čiaru. Z tohto pohľadu to nie je dobrá sezóna,“ poľutoval Grosjean.

„Ale ešte raz, s mojou výkonnosťou a mojou spätnou väzbou som spokojný,“ povedal Francúz, ktorý stál za rozhodnutím vrátiť sa k špecifikácii auta zo začiatku sezóny.

Jeho budúcnosť však stále nie je istá a zdá sa, že mu v rukách napokon zostane povestný čierny Peter. Haas veľmi pravdepodobne siahne po Nicovi Hülkenbergovi, ktorý je aktuálne na trhu najžiadanejším mužom. Grosjean priznal, že rokovania o jeho novej zmluve ešte nezačali.

„Nasledujúce dva týždne budú z pohľadu mojej budúcnosti kľúčové. Existujú však možnosti aj v iných kategóriách,“ povedal rodák z Ženevy. „Teraz je tu už len zopár tímov, ktorí majú voľné nejaké sedačky.“

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk