F1.sk F1.sk

Albon sa správu o prestupe dozvedel v prvý deň letnej prestávky
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing twitter

Albon sa správu o prestupe dozvedel v prvý deň letnej prestávky

Alexander Albon sa v priebehu letnej prestávky dozvedel potešujúcu správu. Zavolal mu Helmut Marko, ktorý mu oznámil, že mieri do Red Bullu, kde s  okamžitou platnosťou nahradí Pierra Gaslyho. Po absolvovaní dvanástich veľkých cien tak presadne do stroja, ktorý má na víťazstvá.

"Človek do toho musí vstúpiť tak sebavedomo, ako sa len dá," povedal Albon. "Viem, ako na tom som a viem, že za sebou mám len šesť mesiacov v monoposte F1. Určite teda mám priestor pre zlepšovanie. Keď sa poobhliadnem späť smerom k tomu, aký som bol v Melbourne a aký som teraz, tak som sa rozhodne zlepšil."

"Myslím si, že takýto typ napredovania bude pokračovať. Pochopiteľne, že človek si istým spôsobom želá, aby k preskočeniu do takéhoto auta prišlo až o niečo neskôr, no aj tak som veľmi nadšený a neviem sa toho dočkať."

Albon sa počas leta snažil o to, aby nový monopost, ktorý ho čaká, aspoň trochu spoznal. "Počas minulého víkendu sme absolvovali prípravu na simulátore. Pokúšal som sa získať aspoň prvotné dojmy. Auto je pochopiteľne iné, ale všetky tieto stroje nakoniec majú štyri kolesá. Zvyknem si."

"A k tomu, že by som sa necítil byť pripravený: na začiatku ročníka, teda vo februári, keď som s autom jazdil prvýkrát, som sa cítil podobne. Akási nedočkavosť či napätie týkajúce sa toho, aké to vlastne bude. Týmto všetkým som si vlastne prešiel už v januári, takže teraz to beriem viac v pohode. Uvidíme, ako to dopadne."

Albon nastúpi na miesto Gaslyho, ktorý sa od začiatku sezóny trápil a od kolegu Maxa Verstappena občas dostal celé kolo. Na body mu podľahol 63:181, čo je obrovský rozdiel.

"Ja som Pierra príliš nesledoval, koncentroval som sa hlavne na seba. Ale samozrejme: Max je aktuálne na výkonnostnom vrchole a nebude to jednoduché. Ohľadom Pierra som sa príliš nepozeral na to, v čom sa trápi. Snažil som sa robiť si vlastné veci a pokúšal som sa auto zvládnuť čo najlepšie."

Ako sa vlastne Albon o svojom prestupe dozvedel? "Do leta som vstupoval s tým, že očakávam trochu oddychu. Správa však prišla už počas prvého dňa prestávky," usmial sa Alex Albon. "S Helmutom som mal v jeho kancelárii v Rakúsku normálne popretekové stretnutie a prišlo to počas rozhovoru: 'Och, mimochodom, dejú sa takéto veci...' A bolo to."

Alex Albon dostane v Belgicku novú pohonnú jednotku a jeho víkend bude o to ťažší. Čaká ho trest a štart zo zadných priečok.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk