F1.sk F1.sk

Hülkenberg: Pri výbere jazdcov nezáleží len na výkonnosti
zdroj: Renault

Hülkenberg: Pri výbere jazdcov nezáleží len na výkonnosti

Po troch sezónach s tímom končí. Nica Hülkenberga v budúcej sezóne nahradí v kokpite Renaultu Esteban Ocon a nemecký pilot si bude musieť hľadať miesto inde.

Do tímu prichádzal ako dlhodobá jednotka. V roku 2017 presvedčivo zdolal tímového kolegu Jolyona Palmera a o rok neskôr si poradil aj s Carlosom Sainzom. Renaultu sa však vlani podarilo privábiť Daniela Ricciarda a Nicova pozícia v tíme sa razom zhoršila. Po jeho vypadnutí počas daždivej Veľkej ceny Nemecka sa šéf francúzskeho tímu Cyril Abiteboul neudržal a cez médiá svojho zverenca kritizoval. Vraj zbytočne premárnil šancu na pódium. Akoby zabudol, že v čase Hülkenbergovho príchodu bol Renault jedným z najhorších tímov v štartovom poli.

„Je to škoda, že moja cesta s Renaultom sa po sezóne skončí. Najmä keď sme neboli schopní naplniť naše ciele,“ povedal Hülkenberg. „Verili sme, že sa nám v tejto sezóne podarí urobiť ďalší krok vpred, nanešťastie sa nám to však nepodarilo. Je známe, že výber jazdcov nie je založený len na ich výkonnosti. Je v tom celý rad ďalších faktorov.“

Jeho porovnanie s Danielom Ricciardom pritom vôbec nevyzerá tak zle. Austrálčan má na konte len o päť bodov viac. Oboch pritom v tejto sezóne viackrát zradila technika.

„Je to tak, ako to je. Napriek všetkému sa ďalej sústredím, aby som dosiahol čo možno najväčší úspech pre náš tím do konca sezóny,“ povedal Hulk. „Pokiaľ ide o rok 2020 zostávam pokojný. Som si istý, že nájdem riešenie, momentálne však nie je nič, čo by sme mohli oznámiť.“

O jeho služby sa intenzívne zaujíma Haas, čo potvrdil aj šéf tímu Günther Steiner. V hľadáčiku amerického tímu boli traja muži, okrem Hulka aj Esteban Ocon a súčasný pilot stajne Romain Grosjean. Ocon však už patrí do kádra Renaultu, takže Haas sa bude musieť rozhodnúť medzi Hülkenbergom a Grosjeanom.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk