F1.sk F1.sk

Potvrdené: Ocon mieri do Renaultu
zdroj: Racing Point Force India

Potvrdené: Ocon mieri do Renaultu

Tím Renault F1 vo štvrtok popoludní potvrdil, že novým kolegom Daniela Ricciarda bude od roku 2020 Esteban Ocon. Nico Hülkenberg si teda musí hľadať nové pôsobisko.

Dvadsaťdvaročný Francúz tak z kádra Mercedesu prestúpi do kádra Renaultu, čo je francúzsky tím, takže to vyzerá na ideálnu kombináciu. Stajňa sídliaca v Enstone oznámila, že sa s ním dohodla na dvojročnom kontrakte.

Ocon nie je pre Renault žiadnou neznámou, pretože pochádzal z juniorského programu Lotusu (predchodca tejto stajne) a v roku 2016 bol rezervným jazdcom Renaultu. Následne pôsobil v Manore a Force Indii, v tomto roku bol "len" testovacím a rezervným jazdcom Mercedesu.

Esteban Ocon sa presadil aj v juniorských sériách; v roku 2014 získal titul v európskej F3 a v roku 2015 v GP3. Okrem toho vybojoval viacero víťazstiev vo Formule Renault.

"Sme veľmi radi, že s Estebanom budeme spolupracovať počas ďalších dvoch sezón," povedal šéf tímu Cyril Abiteboul. "Esteban zažil počas svojho pôsobenia v športe vzostupy i pády a plne pochopil potrebu využiť každú ponúkajúcu sa šancu."

"Preukázal schopnosť získavať body, je mimoriadne profesionálny na trati i mimo nej a okrem toho je cenným aktívom pre vývoj nášho tímu aj to, že má nedávne skúsenosti z pozície rezervného jazdca aktuálnych majstrov sveta."

Abiteboul sa následne poďakoval Nicovi Hülkenbergovi a vyzdvihol jeho "fenomenálne zapojenie i obrovský prínos k nášmu progresu v priebehu posledných troch sezón."

"Keď sa Nico rozhodol prísť k nám, tím bol na deviatom mieste. V minulom roku nás dostal na štvrté a medzi jazdcami skončil siedmy. Okamžité ukončenie jeho kontraktu bolo náročné, keďže Nico bol jedným z pilierov nášho progresu. Prvá časť sezóny bola ťažšia, ale viem, že sa na neho môžeme spoľahnúť a v druhej polovici ročníka odviesť to, čo máme," dodal Cyril Abiteboul.

"V prvom rade som veľmi hrdý na to, že budem jazdcom Renaultu," uviedol Ocon. "Vyrástol som v Enstone, v roku 2010 som začínal s Lotusom a potom to prešlo pod Renault. S tímom som úzko prepojený a rovnako aj s každým, kto tu pracuje. Práve títo ľudia mi otvorili dvere na top úroveň motoršportu."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk