F1.sk F1.sk

Haas sa zaujíma o Hülkenberga, Ocona a Grosjeana. Verdikt o Rich Energy sa odkladá
zdroj: Haas

Haas sa zaujíma o Hülkenberga, Ocona a Grosjeana. Verdikt o Rich Energy sa odkladá

Na prelome júla a augusta nám šéf Haasu Günther Steiner sľúbil, že rozhodnutie o ďalšom partnerstve so spoločnosťou Rich Energy padne pred Veľkou cenou Belgicka. Vraj keď uvidíme ich logá na lakovaní i tímovom oblečení, tak spolupráca pokračuje.

Na základe toho by sa teda mohlo zdať, že Haas pokračuje s Rich Energy ako titulným sponzorom naďalej, pretože ich logá v Belgicku aj Taliansku uvidíme. No nie je tomu tak. Rozhodnutie o ďalšom osude spolupráce sa odkladá, tentoraz je termínom víkend v Singapure.

Steiner
sa stretol so zástupcami Rich Energy v stredu v Londýne. Momentálne sa čaká na definitívne rozhodnutie.

„Situácia sa celkovo upokojila, teraz uvidíme, kam sa môžeme pohnúť ďalej,“ povedal boss tímu Haas pre Motorsport.com. „Musíme zostať pokojní a urobiť racionálne rozhodnutie. Ich logá zatiaľ zostávajú a rozhodnúť musia oni.“

„Je to ich rozhodnutie, po ktorom bude nasledovať to naše. Padne budúci týždeň alebo tak nejak,“ povedal Steiner. Je to teda na Rich Energy, aby sa rozhodlo, či bude s Haasom pokračovať alebo nie. Ak by sa rozhodli skončiť, budú musieť svoje finančné záväzky tímu vyplatiť.

Steiner
odmietol komentovať akékoľvek zmluvné detaily. Tiež pripomenul, že tieto záležitosti nemá v tíme tak úplne na starosti a nie je kompetentný situáciu komentovať.

„Dohodli sme, že ak sa rozhodnú, dajú nám vedieť. Myslím, že to príde po Monze, nakoľko tá je už budúci týždeň, nie je dostatok času všetko urobiť dôkladne. Veríme, že to môžeme vyriešiť správnym spôsobom a s rešpektom,“ povedal Steiner.

Haas tiež čelí otázkam ohľadne budúcoročnej jazdeckej zostavy. Kevin Magnussen má zmluvu aj pre budúcu sezónu a v americkom tíme zotrvá. Kto však bude jeho tímovým kolegom? Jedným z veľkých favoritov je Nico Hülkenberg, ktorý v Renaulte pravdepodobne skončí.

„Povedal by som, že áno,“ odpovedal Steiner na otázku, či Hulk je jedným z kandidátov. „Nie je tu veľa možností. Za náš tím vždy jazdili skúsení piloti, takže určite oňho máme záujem. Rovnako tak sa zaujímame o Ocona. A takisto o Romaina.“

„Títo traja majú skúsenosti a na trhu nevidím nikoho, kto by na tom v tomto smere bol podobne. Prestupové domino sa spustilo a my sme jeho súčasťou. Nepotrvá to dlho a rozhodneme sa,“ sľúbil Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk