F1.sk F1.sk

Lewis Hamilton má ďalšie podnikanie, podporuje reťazec vegánskych fast foodov
zdroj: Mercedes

Lewis Hamilton má ďalšie podnikanie, podporuje reťazec vegánskych fast foodov

Na trh vstupuje nová spoločnosť produkujúca rýchle občerstvenie výhradne rastlinnej výroby. Firma Neat Burger dostala podporu aj od päťnásobného majstra sveta, Lewisa Hamiltona.

Spoločnosť o sebe tvrdí, že sa chce stať „prvým medzinárodným burgerovým reťazcom na rastlinnej báze“. Neat Burger otvorí svoju prvú prevádzku 2. septembra v Londýne a v pláne je ďalších štrnásť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Značka sa pýši tým, že bude poskytovať „jedinečné pochúťky“, ktoré budú založené na alternatívach mäsa na báze rastlinnej výroby. Chýbať nebude ani Just Water, čo je ďalší Hamiltonom podporovaný projekt. Taktiež rôzne limonády, sójové a kokosové mliečne kokteily bez obsahu kravského mlieka. Zákazníci si budú môcť dopriať aj alkoholické nápoje na rastlinnej báze.

Hamilton
je zástancom vegánskej stravy od roku 2017, životný štýl založený na nepoškodzovaní prírody taktiež silno propaguje.

„Som veľmi zanietený svojou snahou byť láskavejší k tomuto svetu. Mám veľký rešpekt k záväzku spoločnosti Neat Burger zaviesť etickejšie spôsoby a podporu drobného podnikania. Niečo také s hrdosťou podporujem,“ vyhlásil Hamilton.

„Ako niekto, kto praktizuje vegánsku stravu verím, že na uliciach potrebujeme zdravšiu alternatívu, ktorá bude dobre chutiť, ale tiež ponúkne niečo vzrušujúce pre ľudí žijúcich bez mäsa. Nemôžem sa dočkať, až budem so spoločnosťou Neat Burger spolupracovať na jej medzinárodnej expanzii,“ povedal Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk