F1.sk F1.sk

Návrh kalendára pre sezónu 2020 oficiálne odhalený
zdroj: Pirelli Motorsport

Návrh kalendára pre sezónu 2020 oficiálne odhalený

Formula 1 vydala oficiálny návrh kalendára sezóny 2020, ktorý obsahuje rekordných 22 veľkých cien. Miesto v ňom si na poslednú chvíľu udržala Barcelona, pribudli nové podujatia vo Vietname a Holandsku. Miesto naopak definitívne stráca Nemecko.

Tento návrh bude predložený na schválenie na stretnutí Svetovej rady FIA 4. októbra. Jubilejná sedemdesiata sezóna Formuly 1 bude tradične začínať v austrálskom Melbourne 15. marca a skončí 29. novembra na okruhu Yas Marina v Abú Zabí. Letná prestávka bude na programe medzi 2. augustom a 30. augustom. Rovnako ako v tomto roku ju budú ohraničovať podujatia v Maďarsku a Belgicku.

Novinkami v kalendári sú Vietnam a Holandsko. Ázijská krajina bude veľkú cenu F1 organizovať premiérovo, stane sa tak v poradí 34. krajinou, ktorú cirkus Formuly 1 navštívi. Konať sa bude v Hanoji na mestskom okruhu, ktorý je svojim charakterom podobný tomu v Baku. Vietnam dostal v kalendári miesto 5. apríla, bude tak treťou veľkou cenou v poradí.

3. mája budeme svedkami návratu kedysi tradičného podujatia. Okruh v holandskom Zandvoorte opäť ožije zvukmi motorov F1. Posledným víťazom tu bol v roku 1985 Niki Lauda na McLarene.

Predpokladaná podoba kalendára v sezóne 2020:

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk