F1.sk F1.sk

Ericsson sa v Belgicku vráti do padoku, dôvod zatiaľ nie je celkom jasný
zdroj: Sauber

Ericsson sa v Belgicku vráti do padoku, dôvod zatiaľ nie je celkom jasný

Marcus Ericsson mal mať tento víkend na programe podujatie IndyCar v americkom Portlande. Do svojich služieb ho však povolal tím Alfa Romeo, v kokpite tímu Arrow Schmidt Peterson ho nahradí Conor Daly.

Švédsky pilot nedostal vlani od tímu ponuku na nový kontrakt, v Hinwile dali radšej prednosť Antoniovi Giovinazzimu. Ericsson však formálne zostal členom stajne v pozícii testovacieho a rezervného pilota. A tieto povinnosti by mal plniť aj tento víkend v Spa. Hoci sa sprvu zdalo, že v kokpite nahradí Giovinazziho, nezdá sa, že tomu tak bude.

Ďalšie jazyky hovoria, že azda by mohol mať nejaké problémy Kimi Räikkönen, napríklad zdravotného charakteru. Dôvod príchodu Ericssona tak zostáva trochu záhadou. Prečo kvôli povinnostiam s Alfou Romeo musí vynechať podujatie IndyCar? Najmä v tomto období, ktoré je na vyjednávanie nových zmlúv kľúčové?

Marcus bol podľa Autosportu ešte vo štvrtok ráno v Štokholme pripravený na odlet do Portlandu. Tam ho však zastihla správa, že ho nahradí Conor Daly „na základe žiadosti tímu Alfa Romeo, aby sa Ericssson dostavil na Veľkú cenu Belgicka Formuly 1“.

Alfa Romeo pre štvrtkové mediálne povinnosti uviedla ako svojich pretekárov Räikkönena s Giovinazzim. Pravidlá ale tímom umožňujú, aby sa rozhodli až do piatka, ktorých jazdcov nasadia v tréningoch. Ak by teda v piatok do kokpitu zasadol Ericsson, môže Alfa Romeo v nedeľu pokojne nasadiť oboch svojich stálych jazdcov.

Švédsky pilot opustil tím po vlaňajšom debakli zo strany Charlesa Leclerca. Monacký nováčik porazil omnoho skúsenejšieho Ericssona pomerom 39:9. Na druhú stranu, súčasná prevaha Kimiho Räikkönena nad Antoniom Giovinazzim je ešte výraznejšia, 31:1.

EDIT: Alfa Romeo potvrdila, že Kimi má natiahnutý sval, zajtra však do auta zasadne. Ericsson je tak s tímom zrejme len pre istotu, keby Iceman napokon nemohol nastúpiť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Magazín

Pozri viac