F1.sk F1.sk

Sainz si nemyslí, že sim racing má vplyv na výkonnosť pilota
zdroj: McLaren

Sainz si nemyslí, že sim racing má vplyv na výkonnosť pilota

Sim racing alebo tiež e-sport je stále populárnejšou disciplínou. Dokonca sa hovorí, že bude súčasťou olympijských hier. Veľkými priekopníkmi v tomto smere boli aj tímy Formuly 1, no piloti dôrazne upozorňujú, že treba odlišovať medzi sim racingom a jazdou na simulátore v továrni tímu.

Jazda na simulátore v továrni je povinnou súčasťou práce každého pilota. Niektorí to majú radšej, iní pomenej. Ani staršia generácia jazdcov s takýmto jazdením nemá vôbec problém. Ale prísť z továrne domov a zasadnúť za domáci simulátor a hrať počítačové hry? To im už tak nevonia. E-sport nedávno ako užitočnú pomôcku odmietol Valtteri Bottas, teraz sa k nemu pridal aj Carlos Sainz.

„Na simulátore v továrni odvediem hromadu práce, potom sa ale snažím tráviť čo najviac času tam vonku. Zbožňujem jazdenie na skutočných autách, napríklad v rely,“ povedal syn dvojnásobného šampióna WRC i dvojnásobného víťaza rely Dakar pre Motorsport.com.

„Ak by takéto jazdenie prinášalo Landovi úžitok, bol by rýchlejší, ako ja aj na simulátore McLarenu, lenže nie je. Preto si nemyslím, že sa z niečoho takého dá vyťažiť,“ hovorí Sainz.

Jeho tímový kolega Lando Norris je v tomto smere Španielovým pravým opakom. Jazdenie na domácom simulátore zbožňuje, podobne ako Max Verstappen. Spolu sa zúčastňujú aj tých najprestížnejších e-podujatí. Začiatkom roka vyhrali iRacing 24-hodinovku v Spa, čo bol pre oboch veľký úspech.

Sainz sa tak ako stále mladý pilot zaradil k starej škole, ktorú reprezentuje najmä Lewis Hamilton. Ten neobľubuje ani tradičné „trackwalks“ pred každým víkendom.

„Myslím, že Lewis je toho dobrým príkladom. Len príde sem a jazdí, zvyšok času trávi niečím úplne odlišným. A je rovnako dobrý ako Lando a Max, ak nie lepší,“ hovorí Sainz.

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk