F1.sk F1.sk

Hülkenberg: Ďalšie dva víkendy pre nás budú hop alebo trop
zdroj: Renault

Hülkenberg: Ďalšie dva víkendy pre nás budú hop alebo trop

Pre Renault to rozhodne nebola ideálna prvá polovica sezóny. Plán dobehnúť najlepšie tri tímy sa nepodarilo ani zďaleka naplniť, pesimisticky vyzerajú aj vyhliadky na obhajobu štvrtého miesta v pohári konštruktérov. Z posledných dvoch veľkých cien odchádzal Renault bez bodu, letná prestávka tak prišlo v ten správny čas.

Médiá medzitým špekulovali o ďalšej budúcnosti pilota tímu Nica Hülkenberga, ktoré nemecký pilot prostredníctvom svojich sociálnych sietí ešte posilnil. Zdieľal napríklad titulku magazínu Auto Hebdo, na ktorej bol stvárnený Esteban Ocon v kombinéze Renaultu. Pridal tam tiež záhadné vyjadrenie „konečne nás čaká zaujímavý štvrtok“. Podľa posledných informácii by do dvoch týždňov mal byť oznámený jeho prestup do Haasu, čo môže, ale nemusí byť pravda.

Hulk však tieto špekulácie zatiaľ žiadnym zásadným spôsobom nekomentoval. Dovolenkoval na Jadrane a dobre si oddýchol.

„Prestávka prišla v tom správnom čase, keďže júl bol mesiacom sklamaní,“ povedal Hülkenberg. „Vieme, že doterajší priebeh sezóny prudko zaostal za našimi očakávaniami, teraz je na nás, aby sme to napravili.“

„Trochu som si oddýchol a dobil baterky, dovolenkoval som na lodi v Chorvátsku. Teraz je však čas vrátiť sa na trať a som pripravený čeliť ďalším výzvam. Ďalšie dve veľké ceny nasledujú krátko po sebe, pre tento tím to ďalšej sezóny znamená hop alebo trop,“ povedal Hulk.

Jeho tímový kolega Daniel Ricciardo si myslí, že Renault je na tom lepšie, než ukazuje jeho postavenie v pohári konštruktérov. Francúzsky celok však k tomu potrebuje čistý víkend.

„Doterajší priebeh sezóny bol skutočnou výzvou, no nemôžeme sa pred ňou skrývať,“ hovorí Ricciardo. „Bolo tam niekoľko pozitív, takisto niekoľko vecí, ktoré neboli dobré. Letná prestávka nám preto prišla vhod.“

„Bolo príjemné stráviť nejaký čas oddychom. Dovolenkoval som v americkom Los Angeles a príliš nemyslel na pretekanie, rovnako tak celý tím, takže verím, že sme si oddýchli.“

„Našim cieľom je sa v druhej polovici sezóny zlepšiť, aby sme sa dotiahli na našich súperov. Viem, že to dokážeme, len potrebujeme čistejšie víkendy,“ uzavrel Austrálčan.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk