F1.sk F1.sk

Potvrdené! Veľká cena Španielska aj v roku 2020
zdroj: Pirelli

Potvrdené! Veľká cena Španielska aj v roku 2020

Kalendár pre sezónu 2020 je týmto krokom v podstate hotový. Uvidíme 22 veľkých cien, súčasný kalendár doplní Vietnam a Holandsko, Nemecko zrejme definitívne končí. Liberty Media dnes potvrdila ročné predĺženie spolupráce s Barcelonou.

Veľká cena Španielska má dlhú históriu siahajúcu až k samým počiatkom Formuly 1 ako takej. Pedralbes, Montijuic, Jaramu a Jerez nasledoval v roku 1991 okruh Catalunya neďaleko Barcelony. Osud podujatia sa však po takmer tridsiatich rokoch dostal na okraj priepasti. Bez platnej zmluvy a s veľmi otáznou finančnou podporou zo strany vlády sa zdalo, že Španielom a Nemcom zostane v rukách povestný čierny Peter.

Nestalo sa. Po tom, čo tímy odsúhlasili 22 podujatí a po opätovnom prísľube vlády podujatie finančne podporiť, bola dnes podpísaná nová zmluva. Zaujímala sa nás najmä jej dĺžke, dlho sa totiž hovorilo len o ročnom predĺžení, ktoré sa napokon stalo skutočnosťou.

„Nesmierne sa tešíme. Môžeme potvrdiť, že Veľká cena Španielska bude súčasťou kalendára aj v roku 2020. Španielsko je krajina s fantastickou tradíciou motoristických pretekov, ktorá sa datuje až do začiatku minulého storočia. V nasledujúcich mesiacoch budeme pokračovať v diskusiách o možnom ďalšom predĺžení nášho partnerstva,“ povedal v oficiálnom vyhlásení šéf Formuly 1 Chase Carey.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk