F1.sk F1.sk

Pozornosť Haasu sa čiastočne presúva na rok 2020
zdroj: Haas

Pozornosť Haasu sa čiastočne presúva na rok 2020

Americký tím Haas sa v snahe riešiť svoje tohtoročné problémy odhodlal pred podujatím vo Veľkej Británii k razantnému kroku. Z auta Romaina Grosjeana odstránil všetky dovtedajšie vylepšenia, kým na monoposte Kevina Magnussena ich ponechal.

Tento krok prišiel na popud samotného Grosjeana, ktorému úpravy nasadené od Veľkej ceny Španielska nevoňali už od začiatku. A keďže v Haase poriadne nechápali, čo sa vlastne s ich autami v priebehu pretekov deje, padlo rozhodnutie balíky priamo porovnať. Nijaké body navyše to však tímu neprinieslo, no minimálne v kvalifikácií sa starší balík ukázal ako vyrovnanejší a taktiež rýchlejší. Experiment ale nateraz končí.

„V Spa nasadíme naše vylepšené auto, s ktorým sme prišli do Hockenheimu,“ povedal šéf tímu Günther Steiner. „Dozvedeli sme sa z priameho porovnania pomerne dosť vecí a pokúsili sme sa naše auto vylepšiť zmenou niektorých komponentov.“

„V Spa budú mať obe autá totožnú špecifikáciu a dúfame, že sa o nich budeme stále dozvedať viac.“

Haas kompromitujú najmä tohtoročné pneumatiky Pirelli. Rýchlosť na jedno kolo nerobí americkému tímu problémy, no preteková rýchlosť je priam katastrofálna.. Steiner teraz priznal, že konštrukčné oddelenie Haasu už čiastočne obrátilo svoju pozornosť na rok 2020, hoci nevylúčil, že jeho tím prinesie do konca sezóny ešte nejaké vylepšenia.

„Naša pozornosť sa čiastočne presunula na rok 2020,“ povedal Steiner. „Uvidíme, na čo dokážeme prísť v aerodynamickom tuneli, či to bude drobný vývoj alebo súbor aktualizácii. Zatiaľ nevieme.“

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk