F1.sk F1.sk

Stroll: Spa nepatrí k mojim najobľúbenejším okruhom
zdroj: TASR/AP

Stroll: Spa nepatrí k mojim najobľúbenejším okruhom

Kanadský pilot v službách tímu Racing Point Lance Stroll sa po dlhej dovolenke vracia do kokpitu. Na programe je belgické Spa, jeden z najslávnejších a najobľúbenejších okruhov súčasnosti.

„Cítim sa pripravený na ďalšiu fázu sezóny. Od Budapešti prešiel už pomerne dlhý čas a na druhú polovicu roka sa naozaj teším. Myslím, že v nasledujúcich pretekoch môžeme byť silnejší a k dispozícií budeme mať taktiež viacero nový častí. Nechceme poľaviť, pretože nás čaká ešte deväť víkendov a množstvo príležitostí na dobré body,“ povedal Stroll.

Na rade je legendárne belgické Spa, jeden z najobľúbenejších okruhov vôbec, ktorý čoskoro oslávi storočnicu svojej existencie. V rebríčkoch fanúšikov i pilotov sa trať situovaná v ardenských lesoch pohybuje na popredných priečkach. Stroll je však medzi nimi výnimkou.

„Nikdy nepatrilo k mojim absolútne najobľúbenejším okruhom, čo je trochu zvláštne, pretože väčšina jazdcov to tam miluje,“ povedal Stroll. „Je to legendárna vysokorýchlostná trať s množstvom špecifických zákrut.“

„Počasie v Spa dodáva dramatickosť, nakoľko tu je veľká pravdepodobnosť dažďa. Trať je tiež veľmi dlhá, takže sa môže stať, že jedna časť okruhu bude mokrá, ďalšia zas suchá,“ povedal Stroll.

„Pre mňa sú to ďalšie domáce preteky, pretože moja mama je z Belgicka, takže z tohto pohľadu je to pre mňa tak trochu špeciálne. Chcem načať druhú polovicu sezóny dobrým výsledkom,“ uzavrel Stroll.

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk